medyauzmani.com
Yeni araçlara ÖTV indirimi yolda – Evden Para Kazanma

Yeni araçlara ÖTV indirimi yolda

Yeni araçlara ÖTV indirimi yolda

AK Parti, yeni otomobillerde aşırı kilo kaybının dolaylı olarak azaltılmasını içeren yeni bir portföy önerisinin hazırlıklarına başladı.

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU ANKARA – Uzun süredir gündemde olan Emeklilik Yaşı Yönetmeliği’ni (EYT) içerecek portföy düzenlemesinin, 2023 Bütçesi Genel Kurul görüşmelerinin ardından yeni yıldan bir hafta önce Meclis’ten geçmesi bekleniyor: Geçen hafta Genel Kurul’da bir yıl sonra ödemeye başlama, iki bin liradan az bakiye ile uygulama işlemlerinde devletin aidattan feragat etmesi gibi sistemleri içeren ‘Ekonomi’ portföyü kabul edilerek yasalaştı. Alınan bilgilere göre iktidar partisi artık bazı ürünlerde ÖTV’nin düşürülmesini veya ÖTV’nin sıfırlanmasını içeren yeni bir portföy önerisinin hazırlıklarına başladı. Satışa sunulan yeni otomobiller için dolaylı ÖTV indirimi planlandığı öğrenildi.

Çalışmaya göre yeni otomobillere uygulanacak vergi matrahı sınırı yeniden düzenlenerek daha düşük oranlarda vergilendirilecek.

EYT de çantada

Uzun süredir gündemde olan Emeklilik Yaşı Yönetmeliği’nin (EYT) de yer alacağı portföyün, 2023 bütçesine ilişkin Genel Kurul görüşmelerinin ardından yeni yıldan bir hafta önce Meclis’ten geçmesi bekleniyor.

Öte yandan, yılbaşından itibaren yüzde 122,9 olarak uygulanacak yeniden değerleme oranının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “gücü” kullanılarak yüzde 50 düşürülebileceği değerlendirildi. Vergi Usul Yasası uyarınca, cumhurbaşkanı yeniden değerlendirme oranını yüzde 50 oranında artırma veya azaltma yetkisine sahiptir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın