medyauzmani.com
Türkiye’nin TOGG’u kuralları çiğnemeye geliyor – Evden Para Kazanma

Türkiye’nin TOGG’u kuralları çiğnemeye geliyor

Türk otomotiv grubu TOBB’un Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding Grubu ortaklığıyla 18 Temmuz 2020’de kurulan Gemlik TOGG fabrikası 2019 yılında sona erdi. Fabrikanın hizmete açılmasının ardından işletilecek yollar ile bölgede ulaşım kolaylaşacak.

Mudanya-Gemlik arasındaki ulaşım seviyesini yükseltecek otoyol yatırımları çerçevesinde; 4.84 km uzunluğunda yeni bir yol yapıldı. Ayrıca yol altında 1 adet kavşak, 1 adet hemzemin kavşak ve 3 adet köprü bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın açılışını yapacağı Gemlik Fabrikası’nın tamamlanan yolları ve kavşakları TOGG’un tahliyesini bekliyor.

Türkiye arabası oyunu bozacak

Boyahaneden kaynak, montaj, montaj ve akü üretim hattına kadar en yeni robotlar ve tamamen yerli yazılımlarla ilk yıl 80.000 adet üretmeyi hedefleyen TOGG’un CSUV modeli emsallerine bakarak tüm kuralları yıkacak.

Bataryaları da Gemlik fabrikasında üretilecek olan CSUV’un bataryaları, 81 ilde 800’e yakın noktada kurulan yüksek hızlı şarj özelliği ile trugoslarda 25 dakikada şarj oluyor ve yüzde 80 dolu olarak 500 kilometreden fazla yol kat etmesi hedefleniyor. .
Endüstri 4.0 akıllı sistemlerin kullanıldığı araç, sadece elektrikli bir araba değil, sürücüsüz ve uzaktan kumandalı özelliklere sahip akıllı bir araba olarak satılacak. 200 ve 400 beygir gücünde iki farklı çıkış sunacak olan CSUV TOGG’lar, tercihe bağlı olarak 0’dan 100 kilometreye 7,6 ve 4,8 saniyede ulaşacak. Hayatı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde, bugünün ve yarının kesişim noktasında teknolojiyi ve insanı buluşturan bir teknoloji şirketi olduğunu teyit eden TOGG’un renkleri de logosu gibi anlam kazanacak.

Her rengin Türkiye ile özdeşleştirildiği TOGG’da kırmızı – Anadolu ateşi, mavi – gablek mavisi ve beyaz, Pamukkale beyazı olarak adlandırılacak. TOGG satışları, CSUV’nin diğer C-Serisi kardeşleri, sedan ve hatchback modelleri ile Mart 2023’te başlayacak, seriden çıkacak ve sertifikalarını tamamlayacak. TOGG Türkiye’de satışa çıktıktan sonra Avrupa’da Eylül 2024’te satışa çıkacak.

Fikri ve sınai mülkiyet hakları Türkiye’nin %100’üne ait olan ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturan küresel bir marka yaratma hedefiyle, TOGG’un seri üretimin gerçekleştirileceği Gemlik fabrikası da karbon ayak izini azaltmaya öncelik veriyor.

Montaj hattında akıllı robotların kullanılacağı tesis, Avrupa’nın Temiz Boyahanesine ev sahipliği yapacak. VOC seviyesi, Avrupa standartlarının yedincisi ve Türk standartlarının dokuzuncusundan biri olacaktır. Ayrıca tesise kurulan güneş panelleri sayesinde elde edilen elektrik enerjisi de tesislerde kullanılacak.

29 Ekim’de açılacak fabrikada son hazırlıklar tamamlandı. Açılışın yapılacağı alanda, TOGG logolu uzun mavi çadır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yapacağı alan ve seri üretime başlayacak CSUV modelinin hünerlerini sergileyeceği zemin alanı bulunuyor.

Yerliler mutlu

O bölgenin insanları fabrikayı açmak istiyor. Fabrikanın kurulmasıyla birlikte evleri değerlenen ve yolları düzelen mahalle sakinlerinden 73 yaşındaki Umar Kuluk, “Yollarımız çok güzeldi. Kurşunlu’dan gidene kadar otoyoldu. Mudanya’ya, bunlar yan korkuluklardı, ortadaki çiçeklerdi ve yeşillendirme harika ve bunu gördüğümüze sevindik.”
Aynı yaştaki Güngör Genç, “Bir vatandaş olarak gurur duyuyorum. Hiç aklımıza gelmeyen bir şeydi. Ordu için bir yerdi. Buraya geldi ve TOGG fabrikasını yaptı. En güzel arabalardan biri. türkiye’de arabayı gördüm arabayı çok sevdim avrupa “geçmiştekiyle aynı değerde. daha iyi ama daha iyi. keşke cumartesi cumhurbaşkanı gelse açsın sokaklara, sonra biz daha çok gurur duyacaktır.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın