medyauzmani.com
“Türkiye’de Avrupa için bir gaz merkezi oluşturabiliriz” – son haberler – Evden Para Kazanma

“Türkiye’de Avrupa için bir gaz merkezi oluşturabiliriz” – son haberler

Putin, Moskova’da düzenlenen Rusya Enerji Haftası forumunun açılışında yaptığı konuşmada Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 gaz boru hatlarındaki sızıntılara değindi. Kuzey Akım’a yapılan saldırılar çok tehlikeli bir örnek haline geldi.” Ulaşım, enerji veya iletişim altyapısı için hayati önem taşıyan herhangi bir nesnenin, dünyanın neresinde olursa olsun, kim kontrol edilirse edilsin, yerleştirilip yerleştirilmediğine bakılmaksızın tehdit altında olduğunu gösteriyor. deniz dibinde veya karada.”

Putin, Kuzey Akım boru hatlarındaki sızıntı nedeniyle taşınamayan gazın Türk Akımı boru hattı üzerinden de kullanılabileceğini vurgulayarak, “Kuzey Akım boru hatları ile gönderilemeyen gazı Karadeniz’e ulaştırabiliriz ve bunu ana hat haline getirebiliriz. Rusya doğalgaz ve doğalgaz nakliyat hattı Doğal olarak Türkiye üzerinden Avrupa’ya. Tabii ortaklarımız isterse Avrupa için Türkiye’de büyük bir gaz dağıtım merkezi kurabiliriz.” Rus doğalgazını Türk Akımı üzerinden Avrupa’ya taşımanın ekonomik açıdan faydalı olduğunu kaydeden Putin, bu boru hattının daha güvenli olduğunu da söyledi. Putin, Rusya’nın kış da dahil olmak üzere Avrupa’ya enerji sağlamaya hazır olduğunu, “top onların sahasında” dedi. Gazprom, söz konusu tesisin AB sınırına yakın bir noktada inşa edilebileceğini de duyurdu.

Dönmez: Teknik olarak mümkün

Rusya Enerji Haftası’na katılmak üzere Rusya’da bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Putin’in önerisi kapsamlı bir şekilde ele alınmalı. Ama bunun mümkün olduğunu söyleyebilirim. Rusya zaten başarılı altyapı projelerini hayata geçirdi. Türkiye bu projeyi ve birçok projeyi tamamlamıştır Uluslararası benzeri zamanında Teknik olarak yapılabilir Bu tür uluslararası projelerde teknik, ticari ve hukuki fizibilite çalışmaları gereklidir Güvenilir bir ortağız Şu anda Akkuyu’da devam eden önemli bir nükleer santral projemiz var Rusya ile ilişkilerimiz devam etmiyor sadece enerji alanında değil, birçok farklı alanda da tartışılması ve değerlendirilmesi gereken konulardır” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın