medyauzmani.com
“Türkiye ile Rusya arasındaki ekonomik ilişkiler yasal” – son haberler – Evden Para Kazanma

“Türkiye ile Rusya arasındaki ekonomik ilişkiler yasal” – son haberler

Financial Times’a konuşan Bakan Nabati, Türkiye’nin içindeki ve dışındaki muhalif unsurların, ülkenin Rusya ile olan mali ilişkileri konusunda bilinçli olarak soru yönelttiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye, uluslararası finans sistemi içinde çok temkinli davranan bir ülke. Uluslararası finansal sistem ihlallerine yol açacak şekilde davranan bir ülke değil. Bu konuda çok netiz. Her şey yasal olarak bize geliyor.”

Bakan Nabati, Türkiye’nin Rusya ile doğalgaz fiyatının düşürülmesi ve satın alınan gazın bedelinin ödenmesinin ertelenmesi için görüşmeler yaptığını ve her iki cepheden de iyi haberler beklediğini ifade etti.

Financial Times, “bakan, Rus devlet nükleer teşkilatının ülkenin güney kıyısında bir atom santrali inşa etmek için Türkiye’ye fon aktardığını da doğruladı” dedi. Financial Times’ın haberinde şu verilere de yer verildi: “El-Nabati, 10 yıl önceki görünen servetin, ülkedeki çok güçlü lira, yüksek dış borç, büyük ithalat, düşük yerli üretim ve düşük yerli üretim nedeniyle varsayımsal zenginlik olduğunu söyledi. yurtdışına servet transferi. Ancak pek çok Türk’ün travmatik bir dönemden geçtiğini ve yurtdışına çıkarken alışverişlerini sınırlamak zorunda kaldığını söyledi. Ancak hükümetin bu yıl iki asgari ücret artışı da dahil olmak üzere sosyal transferler yoluyla acıları azaltmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

Riyad’daki Nabati’den yatırım iletişimi

Bakan Nabati, altıncı Gelecek Yatırım Girişimi konferansı için Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bir araya geldi. Nabati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yaptığımız tüm toplantılarda, Türkiye ekonomisinin son dönemdeki olumlu gelişmelerini ve ülkemizin güçlü yatırım potansiyelini Türkiye ekonomi modeline ilişkin görüş alışverişinde bulunarak paylaştık” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın