medyauzmani.com
Toki projesine gençlerden büyük talep! 2 milyon kişi başvurdu – son haberler – Evden Para Kazanma

Toki projesine gençlerden büyük talep! 2 milyon kişi başvurdu – son haberler

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Korum, bir dizi etkinliğe katıldığı Samsun’da gençlerle bir araya geldi. Bakan Çorum, “Taylandlı bizden, bir sohbet sizden genç” toplantısında yaptığı konuşmada, Genç İstihdam Projesi kapsamında 200 bin yeni istihdam sağladıklarını belirterek, yeni mezunlara iş imkanı sağladıklarını duyurdu. genç insanlar. İnsanlar.

“İklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için yeşil alanlara da ihtiyacımız var”

Bakan Çorum, iklim değişikliği ile mücadelenin önemine değinerek, “Bir yandan şehirlerimizi güzelleştirirken, diğer yandan iklim değişikliği ile mücadele ediyoruz. İklim değişikliğinin etkilerini azaltmak için bu yeşil alanlara ihtiyacımız var. bu yeşil alanların sayısı ve miktarı Bu anlamda başkanımız, yeşil kalkınma ile büyüyen Türkiye yolunda 2053 net sıfır emisyon hedefi doğrultusunda iklim değişikliğine yönelik bir hedef belirlemiştir. Artık birçok mesleği ilgilendiren iklim değişikliği ile mücadele için adımlar atıyoruz” dedi. dedi.

‘Yakında bir iklim yasası hazırlayacağız’

Yakın gelecekte bir “iklim kanunu” hazırlayacaklarını kaydeden Bakan Vakfı, “Burada ister geri dönüşümde, ister yenilenebilir enerjide, ister geri dönüşüm malzemelerinin sanayide kullanımında olsun, sizlere daha iyi bir gelecek sağlamak için tedbirler almamız gerekiyor. . Üretim alanları. Dünya bizim. Yani. Kaynaklarımız sınırsız değil. Bu nedenle bu kaynakları en verimli şekilde kullanmak zorundayız. Bu nedenle iklim değişikliği ile mücadele bir kültür haline gelmeli.” İfadeler kullanın.

“Son 20 yılda 3 milyon evi dönüştürdük”

Bakan Murat Kurum, son 20 yılda 3 milyon konutu dönüştürdüklerini, bu konutların 1.170.000’ini Toki tarafından yaptırdıklarını söyledi. Bakan Çorum, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini başlatmaktaki amaç gençlerimizin, emeklilerimizin, engelli kardeşlerimizin, şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın ev sahibi olmalarıdır. Bu kapsamda gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza 250 bin sosyal konut sağlamayı umuyoruz. Piyango ile iki yıl içinde teslim etmeye başlayacağız.” Gençleri “Sosyal Konut Projesi”ne başvurmaya davet etti.

“Bugüne kadar 2 milyona yakın gencimiz bu projeye başvurdu.”

Bakan Çorum, sosyal konut projesine gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini ve şu ana kadar 2 milyona yakın gencin bu projeye başvurduğunu açıkladı:

“18-30 yaş arası gençlerimiz için bir işyeri projesi hazırladık. Bu proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen gençlerimiz işyerlerine başvuracak ve bu işyerlerinden satın alma yapabilecekler. kura çekerek bu sizin geleceğiniz adına hazırladığımız bir projedir.”

“Genç İstihdam Projesi kapsamında yeni mezunlara çalışma imkanı sağlıyoruz”

Bakan Çorum, Genç İstihdam Projesi kapsamında toplam 200.000 yeni iş imkanı yarattıklarını ve yeni mezunlara iş imkanı sağladıklarını duyurdu. Bakan, Kurumun ilk işyeri projesinin ekonomik önemine de değinerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu proje kapsamında istihdamı ekonomik büyüklük açısından da farklı bir şekilde destekleyeceğiz. İlk etapta 422 milyar lira olan projemiz toplamda 900 milyar liraya mal oluyor. Baktığınızda da bu. ekonomik büyüklük açısından ise 250 sektör için 2 trilyon lira olacak.

Bakan, yaptığı konuşmada, “Sevgili milletimizin ve gençlerimizin destek ve duaları ile Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 20 yıldır olduğu gibi 2023 yılında da aynı anlayışla çalışacağız, desteklemeye devam edeceğiz” dedi. cumhurbaşkanımız ve halk ittifakımız milli mücadelenin yurdu Samsun’dan en güçlü araçlarla.” bitti.

Gençlerle sohbet etti, şarkılarına eşlik etti.

Bakanlar Vakfı, ‘Çay Bizden Sohbet Senden’ programında tanıştığı gençlerin söylediği şarkılara eşlik ederek, Down sendromlu bir gencin zeybek çalan ritmini alkışlarla sürdürdü. Programın sonunda sabırlı Muammer Koç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Korum’a “Doğanın Yüzü” temalı kendi yağlı boya tablosunu sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açılıyor: İstanbul’a yeni metro! Haberleri izle

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın