medyauzmani.com
Togg’un en iyi arkadaşı Türksat olacak – Evden Para Kazanma

Togg’un en iyi arkadaşı Türksat olacak

Togg’un en iyi arkadaşı Türksat olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karismailoğlu, Türksat’ın bilişim ürünleri lansmanında yaptığı konuşmada, “Togg’un yollardaki en önemli bileşeni, en iyi yoldaşı, akıllı ulaşım teknolojilerinin mimarı Türksat olacak” dedi.

16 yıllık faaliyeti ile halkın dijital dönüşüm çalışmalarına katkı sağlayan Türksat, Türksat’ın e-dönüşüm altyapısının hızlanmasıyla çeşitlenen bilişim ürünlerini T-Memory lansmanı ile dünyaya tanıttı. Bakan Karismailoğlu’nun da hazır bulunduğu lansman etkinliğinde, Türkiye’nin elektronik dönüşümünün mihenk taşı olacak Türksat Belişim’in yeni ürünleri “Soru”, “Masroui” ve “EKDS” de tanıtıldı. Karaismailoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“Ülkemiz Türksat ile dijital dönüşümde büyük adımlar atıyor. 2023 yılında Türksat Gülbaşı kampüsünde 5 bin metrekare alan üzerine kuracağımız veri merkezinin temelini atacağız. Bu merkez Afetlerden kamu ve özel sektör kuruluşlarına barındırma ve kurtarma hizmetleri de verecek olan “bulut” hizmetlerinin görüntü merkezi olarak hizmet verecek.Akıllı ulaşım teknolojilerinin mimarı Türksat, Togg’un en önemli bileşeni ve en iyi yol arkadaşı olacak. Cumartesi günü ülkemiz adına lansmanını coşkuyla kutladığımız yollarda.

Gülbaşı’nda dönüşümün kalbi olacak

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, KKTC e-Devlet programının uygulanmasıyla Türkiye’de yüzlerce işletmenin kullandığı ürünlere ek olarak, Türkiye’de e-devlet altyapısını oluşturmak için gerekli donanımın da sağlandığına dikkat çekti. herhangi bir ülke sıfırdan alındı. .

Ertuk, “T-Moment ile dönüşümü başlatacağımız Türksat Bilişim Hizmetleri’nin kalbini Gölbaşı Yerleşkesi üzerine kuracağımız veri merkezine koyacağız. 2023’ün ilk yarısı.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın