medyauzmani.com
TOGG yakıt maliyeti ortaya çıktı: Diğer araçlara göre çok ucuz! – Evden Para Kazanma

TOGG yakıt maliyeti ortaya çıktı: Diğer araçlara göre çok ucuz!

TOGG yakıt maliyeti ortaya çıktı: Diğer araçlara göre çok ucuz!

İstanbul’da 7 ilçede kurulacak ilk 20 Togg Ulusal Otomobil Deneyim Merkezi açıldı. Vatandaşlar, Deneyim Merkezi’nde Togg’u yakından görebilecek ve ilginç dijital özelliklerini inceleyebilecek. Ayrıca Togg seyahatinin diğer marka araçlara göre maliyeti de ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Gemlik’teki fabrikada düzenlenen törenle seri üretim hattından çıkarılan Togg’un İstanbul’daki ilk deneyim merkezi açıldı. İlk yerli ve milli otomobil olan Togg’un açılış töreni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapıldı.

Yakından incelenebilir

Deneyim Merkezi’nde vatandaşlar, Togg’un C-SUV’unu yakından görebilecek ve garip dijital ekranları kullanarak kokpit bölümünü inceleyebilecek. Deneyim Merkezi’nin İstanbul Zorlu Center’da açılmasının ardından Adana, Ankara, Gemlik ve İzmir’de Deneyim Merkezlerinin açılacağı bildirildi.

Togg’u ziyarete gelen vatandaşlar, yetkililerden gerekli bilgileri aldı. Odak noktasının ziyaretçileri, TOGG ile standart SUV arasındaki farkı açıkça görebilir.

TOGG seyahat ücreti ne kadar?

İstanbul’dan Çeşme’ye sadece 12 dakikalık şarj molası ile ulaşabilirsiniz. Peki Togg yakıt maliyeti diğer araçlara göre ne kadar?

TOGGun yakıt maliyeti ortaya çıktı: Diğer araçlara göre çok ucuz

Togg modeli 4 saat 43 dakikalık sürüşte 284 lira 51 kuruşa mal olurken, 1.6 motor benzinli SUV modeli aynı anda 936 lira ve 52 kuruş yakacak.

İstasyon ağı genişletme

Togg Trugo markasıyla Türkiye’nin dört bir yanına 1.500 hızlı şarj istasyonu kurulacak. Yoğun alanlarda her 25 km’de bir istasyon yapılmasına karar verilirken, daha seyrek yerlerde 50 km’lik bir yarıçap esas alınacaktır. Kurulan terminallerde prizler olacaktır. Bu, aynı anda 3.000 aracın şarj edilmesini sağlar.

Şu anda Türkiye’de 4.000’den fazla şarj istasyonu var. 1.500’ü özel kullanımda olan çoğu şarj istasyonu AC’dir (22 kWh – normal şarj). Yasal düzenlemelerle birlikte emlak ve alışveriş merkezlerindeki otoparklarda zorunlu olan şarj istasyonlarının genişletilmesine de izin verilecek. Ancak dairelerde şarj istasyonu kurulabilmesi için oy birliği ile onay alınması gerekiyor. Togg ile yapılacak yeni düzenleme ile apartmanlarda istasyon inşaatı çoğunluğun gelmesi şartıyla açılacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın