medyauzmani.com
Süt üreticilerine destek – Evden Para Kazanma

Süt üreticilerine destek

Süt üreticilerine destek

Ziraat Bankası, besi hayvanı yetiştiricileri ve süt ürünleri üreticilerine yönelik 18 ay ödemesiz, 84 ay vadeli, 600 bin liraya varan destek kredisi projesi başlattı. Ödemeler süt gelirinden yapılacak.

Ziraat Bankası, tarım bankacılığı stratejisi kapsamında hayata geçirdiği kredilere “Tarımsal Ekosistemin Finansmanı” başlığı altında bir yenisini daha ekledi. Ziraat Bankası, 2020 yılında hayata geçirdiği “Köyümde Yaşamak için Çok Nedenim Var Küçükbaş” projesinin ardından süt sığırcılığına destek amacıyla “Köyümde Yaşamak İçin Çok Nedenim Var Küçükbaş” projesini hayata geçirmiştir. Koyun ve keçi yetiştiriciliğini geliştirmek için.

Ziraat Bankası Kurumsal Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ferhat Peşma, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Köyümde yaşamak için çok nedenim var. Projemizin ilk bölümü olan küçükbaş hayvancılıkta çok güzel sonuçlar aldık. proje kapsamında yaklaşık 6.700 ürüne 1 milyar TL kredi sağladık.Bu kredilerle 614 bin küçükbaş veya keçinin sürüye katılmasını sağladık. Bişmav şöyle devam etti:

“Artık hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmelerine ‘Köyümde yaşamak için çok sebebim var’ diyoruz. Üreticilerine 600 bin TL’ye varan uzun vadeli, düşük faizli tarım kredisi veriyoruz. İşletmelerindeki besi hayvanı sayısı.Projenin bu aşamasında kooperatif ve sendika ile işbirliği yaparak ortakları/üyeleri tarafından üretilen çiğ sütlerin satışına aracılık edeceğiz.Amacımız süt üreten küçük aile işletmesini orta düzeye çıkarmaktır. ölçek.”

Proje kapsamında Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Federasyonu (HAYKOOP) ile ilk işbirliği protokolü imzalandı.

proje planlayıcısı

– Hayvancılıkla uğraşan küçük aile işletmesinde hedef hayvan sayısını 50’ye çıkarmak.

Gerekli koşulları sağlayan ve Banka ile protokol imzalayan tarımsal üretici kuruluşlarının ortakları/üyeleri projeden yararlanabilecektir.

– Her bir ürün için kullanılacak maksimum kredi tutarı 600 bin TL’dir.

Krediler, ilk 18 ay anapara ödemesiz olmak üzere toplamda 84 aya kadar vadeye sahip olacak.

– Ürüne yansıyacak faiz oranı yıllık yüzde 1,1-5,5 aralığında olacak.

– Sermaye katkısı aranmayacaktır.

Kredi garantisi, krediyle satın alınan hayvanların rehni ve sigortasıdır.

Üreticiye süt gelirinden miktarlar ödeniyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın