medyauzmani.com
Sınırda çileye 37 km! “İnsanlıktan mahrumuz, tuvalete bile gidemiyoruz” – son haberler – Evden Para Kazanma

Sınırda çileye 37 km! “İnsanlıktan mahrumuz, tuvalete bile gidemiyoruz” – son haberler

İhraç mallarının teslim edileceği Avrupa ülkelerine gitmek üzere yola çıkan tır şoförleri, Edirne’deki Kapıkuli ve Hamzabeli sınır kapılarında günlerdir sırasını bekliyor. Hamzbeli sınır kapısında tır kuyruğu 37 kilometreye ulaşırken, Kapıkule sınır kapısında yaklaşık 4 bin tır işlem görmek için sırada bekliyor.

Bulgar gümrüğünün yetersiz çalışması ve sıkıntıya cevap verememelerinden dolayı günlerdir sabırsızlıkla bekleyen tır şoförleri, gece gündüz yollarda beklemenin zorluğunu dile getirdi. Yol boyunca tuvalet ihtiyacını karşılayamadıklarını belirten şoförler, “İnsanlık dışıyız” diyerek insanlık dışı bir şekilde ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar.

“Sıradayız, sıra ilerlemiyor”

İstanbul’dan Polonya’ya kargo taşıyan Mustafa Dönmez, 37 kilometre kuyrukta olduğunu belirterek, “Geceleri uyuyamayız. Uyuduğumuzda kuyruk kaçıyor, ilerleyemiyoruz. Burada 50 saatten fazladır kuyrukta bekliyoruz 37 kilometre ötede sıraya girdik ve hat ilerlemiyor.Bulgar tarafı yavaş çalışıyor yani kuyruk var” dedi.

‘Tuvalet ihtiyacımızı karşılayamıyoruz’

Manisa’dan Romanya’ya gittiğini söyleyen Batuhan Özkan, dün sabah 53 kilometrede sıraya girdiğini söyledi. Özkan, “Dün sabah 53 km sıraya girdik. Sıra çok yüksek sanırım iki gün daha sıra bekleriz. Bu hatların sebebi hepimizin ortak sorunu Bulgaristan. Bulgaristan. Çalışmıyor gümrükler çalışmıyor İlerlemiyoruz Arabamızla 2 gündür toplamda Bulgaristan’ı geçmek 5 gün sürüyor Burası Hamzabeyli Kapıkule’de arkadaşlarımız 100 saat 140 saat kuyrukta bekliyor parka girmek için. Tuvalet ihtiyacımızı karşılayamıyoruz. Sıraya girmeden ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalışıyoruz. Yetkililer sesimizi duysun.”

Sınırda 37 kilometre çile İnsanlığı aştık kendi tuvaletimizi bile yapamıyoruz

“Yetkililer bizi duysun, hem Avrupa’ya hem de Türkiye’ye hizmet ediyoruz”

Balkan ülkelerine ürün taşıyan tır şoförü Ali Yılmaz, yetkililerin kuyruğa bir çözüm bulması gerektiğini belirterek, “Hamzbeli sınır kapısında çok sıkıntı yaşıyoruz. yetkililere sesleniyorum sesimizi duysunlar hizmet veriyoruz avrupa da türkiye de ihracat artışı türkiye için çok iyi sonuçta gelişen bir ülkeyiz ihracat artışı çok iyi ama burda Biz de şoför olarak ezildik.Yolda tuvalet ihtiyacımızın hiçbirini yapacak yer yok.Artık tarlalara giriyoruz.İki gün önce 53 kilometre sıraya girdik.Daha 33 kilometre var” dedi. .

Öte yandan Hüseyin Gürsu, 3-4 gün kuyrukta beklediklerini doğrulayarak dün gece hattın 50 km’ye ulaştığını belirtti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın