medyauzmani.com
Savunma sanayii başkanı İsmail Demir, ülkenin adını netleştirdi: 30 ANKA istediler! – son Haberler – Evden Para Kazanma

Savunma sanayii başkanı İsmail Demir, ülkenin adını netleştirdi: 30 ANKA istediler! – son Haberler

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Gebze Teknik Üniversitesi’nin 2022-2023 eğitim-öğretim yılı açılış törenine katıldı. Kampüsteki alanları gezen Demir, buradaki yetkililerden bilgi aldı. Tören öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazakistan ziyareti sırasında Kazakistan’la savunma sanayii konusunda anlaşma imzaladıklarını belirterek, “Kazakistan’dan bazı görüşmeler yaptıktan sonra geldik. Özellikle savunma sanayii konularında, arazi, arazi gibi konularda bazı girişimler var. hem araçlar hem de insansız hava araçları.” Sadece silah taretlerinde değil, uydu ve uzay konularında da belirli iletişimlerimiz olup olmadığı.

“Üretim tesisi için pazarlık yapmak”

Orada Dijital Geliştirme, İnovasyon ve Uzay Teknolojileri Bakanlığı ile uydu test merkezlerini ziyaret ettik ve bir Mutabakat Zaptı imzaladık. Uyduların üretimi, geliştirilmesi ve fırlatılmasında işbirliği yapmak üzere. Her iki ülkede geliştirilecek veya üretilecek uyduların ortak yapımı ile ilgili olarak Kazakistan’da inşa edilecek Kazaksat-3 uydusu ile bağlantılı olarak hızlı işbirlikleri yürüteceğiz. Bildiğiniz gibi firmamız Aselsan’ın Kazakistan’da bir ortaklığı bulunmaktadır. Sürekli farklı yapılar talep ediyor. ANKA siparişi verildi, 3 ANKA şu anda teslimat bekliyor. Bir kez daha İnka’ya 30 adetlik siparişle üretim tesisi kurma konusu tartışılıyor.

Türkiye’nin savunma sanayii için ürettiği yerli ve milli cihazların dünyada yankı uyandırdığını kaydeden Demir, “Teknoloji ile ilgili konularda ve o ülkede belirli faaliyetlerin nerede başlatıldığı veya bir ürün için sipariş verildiğinde, bunun yapılması gerekiyor. ortak şirketler kurmak, üretim hattı kurmak, doğrudan satış Ve üretim açısından da işbirliği ve tesis kurma anlamında gelişmeler olacak.Üretim, tesis kurulması için şimdiden tüm dost ve kardeş ülkelere açık teklifler sunuyoruz. Gerektiğinde belirli bölgelerde ortak ürünlerin üretimi.Ürünlerimizi zaten iyi biliyorlar.Çeşitli aşamalarda testlerini yapmışlar veya firmalarımız “Orayı ziyaret edip bilgi edindikten sonra büyük ilgi görmeye başlıyor. Bu faiz yavaş yavaş artıyor ve karşılığını vermeye başlıyor.”

“İnsan yapımıyla ilgili bir şey varsa, daha iyisini yapabileceğimize inanıyoruz.”

Eğitim-öğretim yılının açılış töreninde öğrencilere ve akademisyenlere seslenen Demir, “Genç arkadaşlarımızın bir kısmında bu duygu durumu var. Yabancıların ülkemize hayranlığı, içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar vs. olabilir. teoriler bulup tarihe bakanların isimleri olabilir bu otomatik olarak bir yabancı hayranlığı yaratır ama biz köklerimizden o kadar kopukuz ki mesela ben kazakistan’dan geliyorum çalışmaları görünce anlıyoruz ki büyük bir tarih, büyük bir köken ve ondan ne kadar uzaktayız.Bunu anlamak önemli ve Özgüven inşa etmek gerekiyor.Bu özgüven için arkadaşlarımıza sürekli tekrarlıyoruz.İnan bana , eğer insan yapımı bir şeyse daha iyisini yapabiliriz, mükemmelden fazlasını yapabiliriz. Bunda hiç şüphe yok.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret açıklamasıHaberleri izle

TOKİ Çekiliş Tarihi Açıklandı

TOKİ Çekiliş Tarihi AçıklandıHaberleri izle

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın