medyauzmani.com
Sanayi Başkan Yardımcısı Savona Çelik: Dünya Türkiye’yi konuşuyor – son haberler – Evden Para Kazanma

Sanayi Başkan Yardımcısı Savona Çelik: Dünya Türkiye’yi konuşuyor – son haberler

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Harun Çelik, Eskişehir ETO TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen 2. Ar-Ge Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nın açılışına katıldı. Açılışa Harun Çelik’in yanı sıra Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, Eskişehir Ticaret Odası Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kısıkpaş ve Düzenlenmiş Sanayi Başkanı Nadir Kubli katıldı.

ASELSAN, TEI, TUSAŞ, Roketsan ve HAVELSAN’ın yanı sıra 14 farklı ülkeden 157 katılımcının yer aldığı fuarın açılışında konuşan Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Harun Çelik, savunma alanında dünyaya örnek olduklarını belirtti. Türkiye’nin ivmesine hepimiz şahit oluyoruz, katma değeri yüksek ürünlerde savunma sanayii alanında neredeyse dünyaya örnek oluyoruz.Dünya Türkiye’yi konuşuyor, bundan gurur duyuyoruz, teşekkür ederiz. Üretken üretimlerinize gelince, hepimiz Türkiye’nin büyümesine ve savunma sanayiinin gelişmesine örnek oluyoruz. Kendimizi tanıyarak ve ürettiğimiz ürünlerin sahadaki etkisini fark ederek tüm dünyaya örnek bir model olma yolunda kararlı adımlarla yolumuza devam ediyoruz.

Eskişehir Ticaret Odası’ndan Metin Güler, fuara yurt dışından katılmaktan memnuniyet duyduğumuzu belirterek, “Şu ana kadar 14 farklı ülkeden 157 katılımcı var. Katılımcılarımız Almanya, Amerika, Belçika gibi birçok ülkeden, Çin, İngiltere, Fransa, İsveç, İtalya ve Japonya. Bosna Hersek, Hindistan, Macaristan, Gine, Dominika ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden diplomatik temsilcilerimiz de sergimizi ziyaret etmek için buradalar.”

Konuşmaların ardından Çelik ve beraberindekiler kurdeleyi keserek serginin açılışını yaptı. Daha sonra stantları ziyaret eden Çelik, yetkililerden bilgi aldı. (DHA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın