medyauzmani.com
Sanat dijitalleşiyor – en son haberler – Evden Para Kazanma

Sanat dijitalleşiyor – en son haberler

Aylin Rana Aydın – Project İstanbul’un 2009 yılında dijital projeler, dijital tiyatro teknolojileri ve yeni nesil medya alanında çalışmak üzere kurulduğunu kaydeden Ergin, “Bu süreçte Türkiye’de birçok öncü projeye imza attık. Teknoloji aşamasında proje ortağı olduk. 18. KralTV Müzik Ödülleri, Miss Turkey, Altın Portakal Film Festivali, Türk Müzik Ödülleri gibi birçok projenin başvuruları ve içerikleri. America Today’den Muse Creative Awards’ı kazanarak, dijital sanat ve dijital müzelerin öne çıkmasıyla bu alandaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

ABD’den 3 ödül

Ergin, “Muse Yaratıcı Ödülleri kapsamında iki farklı eserle üç farklı kategoride iki platin ve bir gümüş olmak üzere üç ödül aldık” dedi. İki ödül alan Kütahya Frig Vadisi sürükleyici oda projemizde üç duvar ve zemini sergileme sistemleri ile boyadık. AI teknolojisini kullanarak Kütahya’nın kültürel mirası arasında AI geçişleri yaptık. Bu uygulama düşük çözünürlükte önceden oluşturulmuş olmasına rağmen, dünyanın ilk 12.000 piksel projesiydi. Bu, Muse Yaratıcı Ödülleri’nin En İyi Sürükleyici Deneyim kategorisinde bize ödülü getiren ana nedenlerden biriydi. Yaklaşık 300.000 kişinin katıldığı Konya Bilim Festivali projesinde, video mapping show, sürükleyici uzmanlık alanları, kullandığımız tiyatro teknolojisi sistemleri ve 200 drone ile drone showumuz, Best Tech Kategorisi Etkinliğinde Muse Creative Awards’a layık görüldü.

Dijital çağın ihtiyacı

Dijital sanatın gelişimini değerlendiren Ergen, sanatın dijitalleşmesinin Türkiye’den ve dünyadan bağımsız olarak günümüzde çok popüler hale geldiğini açıkladı. Pek çok sanat dalını ve yapay zeka tekniklerini bilgisayar ortamında bir araya getirerek farklı sonuçlar elde ettiğini dile getiren Ergin, “Gelecekte bu kavramların yerini farklı algoritmaların almasını, teknoloji ve sanatın daha kapsamlı olmasını bekliyoruz.” dedi. Ergin, hizmet ihracatıyla hem Türk markasının değerine hem de ekonomiye katkı sağladıklarını açıkladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın