medyauzmani.com
Palamut fiyatları dibe vurdu: 700 gram palamut 25 TL – son haberler – Evden Para Kazanma

Palamut fiyatları dibe vurdu: 700 gram palamut 25 TL – son haberler

çocuklar. Ergli bölgesinde meşelerin ağırlığı 700-800 gram civarına çıkarken, dane fiyatı 25-40 TL arasında değişen fiyatlarla satılmaya başlandı. Balık fiyatlarındaki düşüş vatandaşlar arasında talep artışına neden oldu. Esnaf balıkçıları, palamut fiyatlarının daha az düşmeyeceğini belirterek, kış için stok yapmak isteyen vatandaşlara bu hafta alım yapmalarını tavsiye etti.

Balıkçı Bilal Sezgin, diğer balık türlerinin nadir olduğunu, denizden palamutun bolca çıktığını söyledi. Sezgin gazetecilere verdiği demeçte, “Fiyatlarımızda geçen haftaya göre düşüş var” dedi. Geçen hafta ceviz fiyatı 50 TL idi, bugün 35 TL’ye veya 3 TL’ye 100 TL’ye satıyoruz. Şu anda 1 palamut 700-800 gram ağırlığındadır. Şu anda palamut fiyatları çok iyi, palamut çok ama trende göre ay sonunda ne olacağı bilinmiyor. Şu anda palamut dışında beyazlar var ve hepsi yerel balık olan barbunya, uskumru ve lüfer var. Şu anda mezgit fiyatları biraz yüksek, kilosu 150 TL’ye satıyoruz. Palamut oldukça yüksek olduğu için mezzine pek popüler olmadığı için fiyatı da yüksektir. Zinkop ve barbunya da 150 TL’ye satılıyor. Şu an durum çok iyi ama ne kadar süreceğini bilmiyoruz. İnşallah 1-2 ay daha devam eder. Şu anda hamsiler görünmediği için meşe palamutlarının devam etmesi gerekiyor. Fazla olursa fiyatlar düşer, az olursa fiyatlar yükselir. Hamsi gelmezse palamut devam eder ama hamsi gelirse meşe palamutlarımız gitmiş demektir. Teknelerin çoğu buraya gelmediği için hepsi yurtdışına gönderildiği için balıklar biraz pahalı ama hepsi buraya getirilse balığımız biraz daha ucuza gelirdi. Halkımız 3100 değil 4 5 parça 100 TL’ye yemektedir. Bize balık ikram etmedikleri için fiyatlar da yüksek. Airgli’de büyük teknelerimiz yok ve tüm valizler yurt dışından gelmiyor. Samsun, Ordu, Trabzon ve Sinop bu yerlerden geldikleri için hep ceplerine gönderiyorlar.

“Temizlenmeden derinden donan balık acı olur”

Balıkları saklama yöntemleri hakkında bilgi veren balıkçı Şenol Sönmes, derin dondurucuya içi temizlenmeden yerleştirilen balığın acılığa ve lezzetin azalmasına neden olduğunu söyledi. Sönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Geçen hafta 50-60 TL idi, şimdi ceviz fiyatları 25 TL’ye düştü. Neredeyse bir balık 700-800 gram arasında değişiyor. Vatandaşlar da balık alabilir. Mümkünse almalarını bekliyoruz. bir derin dondurucu yapabilirlerse, hem de çok balık satın alabilirler. Şu anda masada yaban mersini ve barbunya var ama ağırlıklı olarak palamut var. Büyük sarı kanat, yaban mersini 100 lira, barbunya 70-80 TL, beyazı az , 50-60 tl Hamsi de çok az çünkü palamuttan hiç hamsi kalmadı.Şu anda balık taban fiyattır.Büyük hava depoları olan kuruluşlar var.Bütün balıkları belirli bir fiyatın altında bir fiyata toplarlar. ilerde balık bitince balıklar soğuk hava deposundan çıkarılıp vatandaşlara sunulacaktır. Ama vatandaşın bu fiyattan daha düşük fiyata balık alma imkanı yoktur en düşük fiyattır. Vatandaş üzerinde bir izlenim bırakma konusunda bazı yanılgılardır.Balık bir bütün olarak dondurucunun dibine atılır.Derin dondurucular saklama için kullanılan cihazlardır.Balık kurtarmak için ideal sıcaklık sınıfın 20 derece altındadır. R. Balıkların donma süresi 20 saattir.

Bu 20 saat boyunca balığın içindeki bağırsaklar aktif kalır ve balıklar acıdır. Balık kesilip iç organları çıkarılırsa mümkün olduğu kadar daha uzun süre saklanabilir. Bu bilgiler vatandaşın zihninde yer almalıdır. Dolaba atmak isteyen varsa balığını temizleyip öyle atsın. Tuzlama aşamasındaki balıklar öncelikle sağlıklı ve taze olmalıdır. Yönteme göre doğranmalı, aynı zamanda yaklaşık 20 gün tuzlu suda dinlenmeli, iliği alınarak hazırlanmalıdır. En iyi lojistiğe sahip liman, teknelerin yanaştığı Ergli’dir. Airgli limanı kasa, onarım ve mazot alımı için en uygun limandır. Bu nedenle, tekne nerede olursa olsun, bölgeden gelen balıklar için Airgli favori bir noktadır. Vatandaşın da görüşü var, onu da aydınlatalım; “Burada balık tutulur ama buranın vatandaşları yemek yiyemez” diye bir şey yok. Balıklar, teknelerin yakaladıkları balığa ihtiyaç duyduğu her yerde satılır. Tekneler başka şehirlerden geliyor, balık tutuyor ve çalıştığı şirketlere veya şehrine balık gönderme hakkına sahip.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın