medyauzmani.com
Millett Energy dergisi büyüyen enerji krizi hakkında yorum yapıyor – en son haberler – Evden Para Kazanma

Millett Energy dergisi büyüyen enerji krizi hakkında yorum yapıyor – en son haberler

Milliyet Enerji dergisi on dokuzuncu sayısında, başta Avrupa olmak üzere dünyada giderek derinleşen enerji krizini ele alıyor. Rusya’nın Türkiye’de doğalgaz dağıtım merkezi kurma önerisi, küresel piyasalara yapılan müdahaleler ve daha birçok gelişmenin perde arkası haberleri okuyucularla buluşuyor.

Enerji sektörünün önde gelen isimleriyle yaptığı röportajlarla gündeme farklı bir boyut kazandıran Milliyet Enerji, AB üyesi ülkelerdeki siyasi çalkantıların finansal piyasalara yansımasını, enflasyon ve durgunluğun etkilerini inceliyor. . Soğuk kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte gaz depolarını dolduran Avrupa Birliği ülkeleri krizle mücadele için hangi adımların atılması gerektiği konusunda fikir ayrılığını sürdürürken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin müzakere çağrısı olarak adım attı. Rusya Bilimler Akademisi Enerji Sektörü Tahmin Laboratuvarı başkanı Valery Semikachev, Putin’in Türkiye’de doğalgaz merkezi kurma önerisini değerlendirdi ve bunun ticari değil siyasi bir hamle olduğunu söyledi. Gaz merkezi projesinin detayları henüz netleşmese de uzmanlar ve halka yakın kaynakların paylaştığı baskı bilgisi ve iddialar ilk kez Milliyet Enerji’de olacak.

İsviçre merkezli Burggraben Holding AG’nin kurucusu ve başkanı Alexander Stahel, Rusya’nın kendisi için yeni gaz pazarları bulma ihtiyacını ve Avrupa’da tavan fiyat tartışmalarını değerlendirdi. Mevcut durumun birçok ülke için araştırıldığını ve stagflasyon ortamında para basmanın veya sübvansiyonun çözümünün ateşe benzin dökeceğini ifade etti.

Akdeniz’deki Enerji Şirketleri Derneği (OEM) Petrol ve Gaz Direktörü Doç. Dr. Chat Karpuz ise önümüzdeki yıllarda fiyatların artacağını ve Rus gazına uygulanacak her türlü yaptırımın mutlaka ihlal edileceğini belirtti.

Milliyet Enerji, Ekim sayısında güneş enerjisi için kamuoyunun çıkardığı yeni mevzuata yer verdi. SOLAR3GW Derneği Başkanı Yusuf Bahadır Turhan, güncellenen mevzuatın güneş enerjisi yatırımcıları için getirdiği değişiklikleri anlattı. Mithat Yurdakul, yeni düzenlemelerin Organize Sanayi Bölgesi’nde çatılarında lisanssız güneş enerjisi santrali bulunan katılımcılara olan etkilerine de değindi.

Milliyet gazetesinin yanı sıra 31 Ekim Pazartesi günü bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek olan Milliyet Enerji dergisi, Dergilik, Getir ve Milliyet e-uygulamaları üzerinden dijital platformlarda da yer alacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın