medyauzmani.com
İyi sürücü ucuz sigorta, pahalı risk – Evden Para Kazanma

İyi sürücü ucuz sigorta, pahalı risk

İyi sürücü ucuz sigorta, pahalı risk

Zorunlu trafik sigortası için yeni yol haritası açıklandı. Mevcut sisteme Riskli ve Çok İyi Sürücüler adı altında yeni adımlar eklenmiştir. 5 yıl kaza yapmayanlara poliçe yenilemede yüzde 50 indirim, en tehlikeli sürücüye yüzde 200 ek ücret.

Özel Sigorta ve Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), kısa ve orta vadede uygulanacak zorunlu trafik sigortasına ilişkin yeni yol haritasını açıkladı.

SEDDK, trafiğe kayıtlı tüm araçlar için zorunlu olan trafik sigortasındaki yapısal sorunların çözümüne yönelik iş planını ilgili paydaşlarla paylaştı.

“Trafik canavarı…”

Mısır İhracatı Geliştirme Fonu Başkanı Mohamed Akef Eroğlu, “Nihai hedef, serbest tarifelere geçmek. Araştırmalar, ücretsiz tarifelerde iyi ve kötü etmenler konusundaki farkındalığın önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Bu hedefe ulaşmak için biz mevcut yedi adımlı sistemden kademeli bir yönetim sistemine geçiyoruz.” kısa vadede dinamik.

“Çok radikal bir uygulamaya doğru adım atıyoruz” diyen Eroğlu, şöyle devam etti:

“Mevcut basamak sistemi yetmiyor. Riskli sürücüler ve çok iyi sürücüler adı altında yeni basamaklar ekliyoruz. 7. basamakta olup 5 yıldır kaza yapmayanları ödüllendirmek için 8. basamağı atıyoruz. çok iyi sürücü diyerek step yapısını.Aynı şekilde çok riskli bir hareket dediğimiz ve halk arasında “trafik canavarı” olarak bilinen step 0 sürücülerini de oluşturduk.

Poliçe yenilenmesinde 8. Kademedeki sürücülere %50 prim indirimi, 0. Kademedeki sürücülerin primlerine %200 oranında ek ücret uygulanacaktır. iyi sürücü daha düşük primle, riskli sürücü ise daha yüksek primle sigortalanıyor.

Yüksek risk grubu, toplam hasar dosyası sayısının yüzde 0,67’si olan yaklaşık 10 bin sürücüyü içeriyor. ilgili kurumlara; Bu kişilerin psikolojik ve teknik değerlendirmeden geçirilmesini, zorunlu eğitime tabi tutulmasını ve sürücü belgelerine geçici olarak el konulmasını tavsiye edeceğiz.”

Mısır İhracatı Geliştirme Fonu Başkanı Eroğlu, orta vadede en önemli hedefin penetrasyonu artırmak olduğunu belirterek, “26,1 milyon aracın olduğu ülkemizde 5,1 milyon aracın sigortası yok, mevcut sigortalılık oranı yüzde 80. Sigortalılık oranı traktör ve bisiklet hariç.” Ateş gücü yüzde 92, hedef ise toplamda yüzde 95 sigortalılığa ulaşmak.Böylece toplam prim üretimini 6,9 milyar TL daha artırmayı hedefliyoruz. .

Eroğlu, trafik sigortası için alınacak diğer tedbirler arasında emisyon değerleri düşük yüzde 100 elektrikli araçlara prim indirimi ve yeşil geçiş kapsamında engelli araçlara yönelik prim indirimine yer verdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın