medyauzmani.com
İstanbullu şirketler İto seçimleri için sandık başında – Evden Para Kazanma

İstanbullu şirketler İto seçimleri için sandık başında

İstanbullu şirketler İto seçimleri için sandık başında

İstanbul Ticaret Odası’nda 700 bin firmayı temsil eden iş adamları, odanın meslek komitelerinde görev alacak temsilcilerini seçmek için sandık başına gitti. İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerinin ilk etabını oluşturan meslek komitesi ve meclis üye seçimleri, Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) başladı.

İstanbul’dan firmalar, İTO’da kendilerini 4 yıl süreyle temsil edecek meslek komitesi ve konsey üyelerini belirlemek üzere Uluslararası Finans Kurumu’nun 9, 10 ve 11 numaralı salonlarında saat 08:00’de sandık başına gitti. , Türkiye’nin en büyük odası.

Sandıklar 17.00’de açılmaya başlayacak

Bugün saat 17.00 itibariyle açılmaya başlayacak olan 247 sandıkta, İTO’nun 81 kariyer komitesinin üyeleri ve İTO’da görev alacak komitelerin isimleri belirlendi.

İstanbul Ticaret Odası, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında odayı hangi idarenin yöneteceğini iki aşamalı seçimlerle belirleyecek. Bugün başlayacak seçimlerle birlikte 273’ü meclis üyesi olmak üzere meslek komitesinin 627 üyesi seçilecek. İTO’ya girecek işadamlarını belirledikten sonra, İTO’nun 21. oturumu 15 Kasım 2022 Salı günü Oda Yönetim Kurulu’nu seçecek.

İTO Başkanı Chakib Avdagic, yaptığı açıklamada, şirketin oda üyelerini seçimlerde oy kullanmaya çağırdı. Barışçıl bir ortamda seçimleri tamamlamaya hazır olduklarını belirten Avdagiç, “Bugün üyelerimiz demokratik haklarını kullanırken, İstanbul iş dünyasına da tercih gösteriyorlar. Umarım seçimler bir şekilde tamamlanır. İstanbul Ticaret Odası’na yakışır ve faydalı olmaktır.”

Dünya Ticaret Örgütü Başkanı seçimleri 15 Kasım’da yapılacak

Kesinleşen sonuçlarla birlikte sandıklar bu kez 15 Kasım Salı günü 09.00-12.00 saatleri arasında bir sonraki aşamaya hazırlanacak. Görevlerini alan Oda Meclisi üyeleri, önümüzdeki dört yıllık İTO’ya yön verecek Başkan, Üyeler, Disiplin Kurulu üyeleri ve TOBB delegelerini seçecek. İTO Başkanı ve İTO Başkanlık Konseyi bundan sonra yapılacak seçimlerle belirlenecek.

Türkiye’de her 3 şirketten 1’i İTO üyesi

Bu yıl 140. kuruluş yılını kutlayan İstanbul Ticaret Odası, üye sayısı bakımından dünyanın en büyük üç odası arasında yer alıyor. İTO, Türkiye’de ortalama her 3 şirketten 1’ini temsil ediyor. DTÖ üyeleri, milli gelirin üçte birini ve toplam vergi gelirinin ve dış ticaret hacminin yaklaşık yüzde 50’sini üretir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın