medyauzmani.com
İstanbul Havalimanı’nda hava trafiğinde Avrupa lideri – Evden Para Kazanma

İstanbul Havalimanı’nda hava trafiğinde Avrupa lideri

İstanbul Havalimanı’nda hava trafiğinde Avrupa lideri

Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL) tarafından yayınlanan kapsamlı değerlendirme raporuna göre İstanbul Havalimanı, 3-9 Kasım 2022 döneminde günde ortalama 1.232 uçuşla Avrupa’nın en yoğun havalimanı oldu.

03-09 Kasım 2022 dönemine ait Eurocontrol hava trafik verileri Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHMG) resmi internet sitesinde yayınlandı. Kapsamlı Değerlendirme Raporu’na göre Türkiye, söz konusu dönemde günde ortalama 2.470 sefer ile Avrupa’nın en yoğun trafik yoğunluğuna sahip ülkeleri arasında altıncı sırada yer aldı. Öte yandan Türk Hava Yolları (THY) bu dönemde ortalama 1.248 uçuşla Avrupa’nın en fazla uçuşa sahip havayolları arasında ikinci sırada yer alırken, Alman havayolu Lufthansa 1.129 uçuşla üçüncü sırada yer aldı.

Londra ve Paris’i geride bırakın

Bu yılın ilk on ayında 351 bin 465 hava hareketi ile 53 milyon 546 bin yolcu ağırlayan İstanbul Havalimanı, Kasım ayında da Avrupa’daki liderliğini sürdürüyor. EUROCONTROL’ün 3-9 Kasım 2022 dönemine ilişkin verilerine göre İstanbul Havalimanı, günde ortalama 1232 uçuşla Avrupa’nın en yoğun havalimanı oldu. İstanbul Havalimanı’nı 1157 uçuşla Londra Heathrow Havalimanı ve 1147 uçuşla Paris Charles de Gaulle Havalimanı izledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın