medyauzmani.com
İhracatçılara THY ve TİM’den mal desteği – Evden Para Kazanma

İhracatçılara THY ve TİM’den mal desteği

İhracatçılara THY ve TİM’den mal desteği

Türk Hava Yolları (THY) ile Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Buna göre 40 destinasyonda 1 ton ve üzeri sevkiyat siparişlerinde yüzde 5 ila 30 arasında indirim yapıldı. Ayrıca bu destinasyonlar için yaklaşık 15 bin ton kapasite planlanıyor. Protokol kapsamında genel malın yanı sıra meyve, sebze, yumurta, balık gibi çabuk bozulan sevkiyatlar da yer alıyor.

İhracatçılara uygun koşullarda nakliye hizmeti vermeyi amaçlayan üçüncü “Hava Kargo İşbirliği Protokolü”, Türk Hava Yolları’nın Yeşilköy’deki Genel İdare Binası’nda düzenlenen törenle imzalandı. Anlaşmaya göre ihracatçılar ürünlerini 31 ülkede 40 şehre %30’a varan indirimlerle ulaştırabilecek.

İmza töreninde konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Ahmet Polat, doğru adımlar ve sağlanan desteklerle Türkiye’nin bu yılın ilk yarısında 165 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini söyledi.

Türkiye İhracatçılar Birliği ile üçüncü protokolü imzaladıklarını bildiren, d. Dr. Polat, ihracatçılara ve Türkiye’ye katkılarını artırmaya devam ettiklerini söyledi. Profesör. Dr. Polat, “Hava kargo markamız Turkish Cargo, uzun süredir hızla büyüyen bir ivme ile büyüme trendi içinde. Dünyanın ve sivil havacılık sektörünün en büyük küresel krizlerinden biri olan pandemi dönemi, planlama ile fırsata dönüşmüş ve Türk denizcilik şirketi hem 2021’de hem de 2022’de uluslararası arenada en hızlı büyüyen şirket konumuna yükselerek yükselmiştir. pazar payını yüzde 5 artırdı. Bu rakamlar, büyüyen değerimiz Turkish Shipping Company’yi en iyi dördüncü hava kargo şirketi haline getirdi” dedi.

15 bin ton planlanan kapasite

Profesör. Dr. Polat, “Pandemi döneminde İhracatçı Birliğimiz ile imzaladıkları ilk iki protokolde, 4 aylık periyotlarda çeşitli kalemlerin yurt dışı belirli noktalara sevkiyat desteği vererek ülke ekonomisine büyük katkı sağladık. bu protokol kapsamında TİM ile belirlediğimiz 40 destinasyonda 1 ton ve üzeri navlun siparişlerinde yüzde 5 ile %30 arasında değişen indirimler sunuyoruz.Ayrıca bu destinasyonlar için yaklaşık 15.000 ton kapasite planlanıyor.Bu protokol kapsamında , genel kargonun yanı sıra meyve, sebze, yumurta, balık gibi hasarlar için ölçeklenebilir kargolar da var.Bu protokol kapsamında 2,1 milyar dolarlık ihracat beklentisi bugün imzalarımızın önemini ortaya koyuyor. sadece ihracat hizmeti vermiyoruz, aynı zamanda tüm ihracatçılarımıza sağladığımız destek ve kolaylıklar ile pay sahiplerimizi artırıyoruz, ülkemize katkı anlamında her alanda ekonomimize katkı sağlıyoruz” dedi.

Gültepe: Bu yıl hava yolu ile ihracatımız 10,3 milyar doları aştı

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, “Ülkemizin ortalama ihracat menzili 3 bin 65 kilometre. Bunu en az dünya ortalaması olan 4 bin 744 km’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu anlamda ortalama ihracat mesafesini arttırmamız için hava kargo seçeneği bizim için çok önemli. Uzak ülkelerin stratejisinin hedefleri arasında yer alan ABD, Pakistan, Endonezya ve Nijerya’da önemli avantajlar sağlanacak. İhracatçılarımız için en verimli olacak hedef destinasyonları belirledik. İhracatçılarımız ürünlerini 31 ülkede 40 şehre yüzde 30’a varan indirimlerle ulaştırabilecek. Bu yıl hava kargo ihracatımızın 10,3 milyar doları aştığını görüyoruz. Hava kargo tonajımız 158 bin ton. İnşallah protokolle birlikte hava ulaşımının payını daha da yukarılara çıkaracağız. İşbirliğimizin ülkemize ve ihracat ailesine hayırlı olmasını temenni ederiz. İhracatçıların yanı sıra Türk Hava Yolları’na ve Başkan Ahmed’e her zaman teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın