medyauzmani.com
Gıdada sahte mağaza sorunu var. – Evden Para Kazanma

Gıdada sahte mağaza sorunu var.

Gıdada sahte mağaza sorunu var.

Vatandaşların güvenini kazanmış markalar, markalarını taklit eden gardiyanlarla sorun yaşıyor.

Meltem Sun Ankara – Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) ve Et ve Süt Anonim Şirketi (ESK) son dönemde en büyük sorunlarla karşı karşıya. Bazı firmalar AOÇ ve IHC ürünlerini satmasa da ürünlerin üzerinde AOC ve IHC logoları ve AOC ve IHC markalarına benzer işaretler kullanarak bir devlet kurumu imajı oluşturarak tüketiciyi yanıltmaktadırlar.

Ceza …

Antalya’daki Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü ile iş ilişkisi sona eren şirket, Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda pankartlarında “Atatürk Orman Çiftliçi Satış Mağazası” gibi ibarelere yer vermeye devam etti. AOÇ’nin itibarının haksız yere suistimal edildiği ve tüketicilerin yanıltıldığına karar verilerek, şirkete söz konusu reklamları durdurduğu için 15.566 TL idari para cezası ve para cezası verildi. AOÇ’nin 10 ilde toplam 15 acentesi bulunurken, AOÇ ürünleri birçok markette tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Öte yandan ESK, Ağustos 2017’de Türkiye’deki tüm franchise mağazaları ile sözleşmelerini sonlandırdı. İstanbul’da sadece Beylikdüzü’nde ve Ankara’da dört noktada mağazaları bulunan ESK’nin 14 ilde 18 perakende mağazası bulunurken, yüzlerce sahte mağaza açıldı. . ESK, 5 yılda sadece İstanbul’da 70’e yakın mağazasını kapattı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın