medyauzmani.com
EYT’de son viraj! Milyonları etkileyecek kararda “eğitim”in detayları – son haberler – Evden Para Kazanma

EYT’de son viraj! Milyonları etkileyecek kararda “eğitim”in detayları – son haberler

Milyonlarca kişiye ait olan EYT düzenlemesi için çalışmalar tamamlandı. Detaylar Aralık ayında açıklanacak. Öte yandan bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, düzenlemedeki “eğitim”in detaylarını paylaştı. Vergi uzmanı Mehmet Bayram, kararının milyonlarca insanı etkileyeceğini söylüyor.

EYT ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Emeklilik sistemimizdeki denge bozuldu. Bunu etkileyen faktörlerden biri de nüfusun yaşlanması. Burada EYT’lilerin sorununu çözmek için çalışıyoruz. İşte burada. Tek bir düzenleme olacak. Tüm personel için gerçek veriler elimizde. Aralık ayında bu çalışmayı Meclis’e sunacağımızı duyurmuştuk.” dedi.

EYT, kurum içi ve yaklaşma sigortasına tabi olanları kapsıyor mu?

Çıraklık ve çıraklık sigortası olanlar ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, “Çıraklık ve sigortasız çıraklık durumu bu kapsamda değildir” dedi. dedi.

Vergi uzmanı Mehmet Bayram konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Mesleki eğitim ve stajlar için kısa vadeli sigorta primleri ödeniyor. Kısa vadeli prim, meslek hastalığı, iş hastalığı ve hastalık açısından primdir. Aynı zamanda SGK mevzuatımıza göre uzun vadeli sigorta primi bulunmaktadır. Bunlar yaşlılık, emeklilik ve maluliyettir.

Çıraklık ve stajların EYT kapsamında değerlendirilmesinin önemi aşağıda belirtilmiştir. Bazı vatandaşlar çıraklık ve eğitim primlerini 8 Eylül 1999 tarihinden önce ödemiş olsa da sigorta kısa vadede ödendiği için başlangıç ​​olarak kabul edilmiyor.

Çıkarılacak EYT kanunu ile kısa vadeli prim ödenen kişilere uzun vadeli primler için borçlanma imkânı verilirse sigortalılık başlangıcı getirilecek ve vatandaşlarımızın çoğu emekli olabilecek.

Kapsam değişebilir

Bu konunun kapsamı, şu anda yasa tasarısında olmasa bile komisyonda görüşüleceği için değişebilir.

Böyle bir düzenlemeye ihtiyaç vardır çünkü çıraklık ve çıraklık sadece mesleki eğitim alanlar için zorunlu değildir. Örneğin, avukatları ve mali müşavirleri de etkileyeceği için rakamlar milyonları bulacak.

Ne tür bir düzenleme olarak adlandırılabilir?

Kamu sektöründe müteahhitlerle ilgili farklı bakanlıklarda farklı çalışma türleri bulunmaktadır. Aslında SGK mevzuatımızda 39 farklı iş durumu var. Bu basitleştirme gerektirir. Bazı işler için yüksek maaşlı çalışanlar olabilir ve kamu sektöründe maaşlar düşük kalabilir.

Ancak genel olarak sözleşmeli çalışan sayılan kişilerin maaşları bakanlıktan bakanlığa değişmemelidir. Bakanın anlatmak istediği buydu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın