medyauzmani.com
Düzenleme yabancı çalışanlara geldi – son haberler – Evden Para Kazanma

Düzenleme yabancı çalışanlara geldi – son haberler

yordacol meth – Yabancıların Türkiye’de çalışmasını kolaylaştırmak amacıyla Çalışma İzni Olmadan Çalışma Yönetmeliği yürürlüğe girmiştir. Mevsimlik tarım ve hayvancılıkta çalışacak yabancılar, altı aya kadar, yabancı sporcular sözleşme bitimine kadar, üniversitelere, kurumlara ve kamu kuruluşlarına araştırma yapmak veya bilgi ve deneyimlerini artırmak için gelen yabancılar için muafiyetten yararlanacak. öğrenim süresinin sınırlı olması kaydıyla iki yıla kadar muafiyetten yararlanır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın genelgesinde, Türkiye’deki yabancıların normal şartlarda Bakanlık tarafından değerlendirildiği, uygun görülenlere çalışma izni verildiği, çalışma izni almadan çalışma imkanının sağlandığı belirtildi. bu yıl yürürlüğe giren Uluslararası İş Hukuku Uygulama Yönetmeliği’ne göre.

Bakanlık, Türkiye’de çalışma izni olmadan çalışabilecek yabancıları da belirledi. Yayına göre. Bir aya kadar bilimsel, kültürel ve sanatsal faaliyetler kapsamında çalışacak yabancılar, dört aya kadar öğrenci değişim programları kapsamında eğitim görecek yabancılar, en fazla dört aya kadar mevsimlik tarım ve hayvancılıkta çalışacak yabancılar altı ay, tur operatörleri temsilcisi olarak çalışacak yabancılar sekiz aya kadar, üniversiteler, kurumlar ve kamu kuruluşları. öğrenim süresi sınırlı olmak kaydıyla,

Adil bir çalışan için bir muafiyet var

Türkiye’ye vize ile gelen yabancı profesyonel sporcu ve antrenörler ile yabancı spor doktorları, spor fizyoterapistleri, spor mekaniği, spor masöz veya masörleri ve benzeri spor personeli, spor federasyonları ve spor kulüpleri ile yaptıkları sözleşmelerde çalışma izni şartından muaftır. İşbirliği programları kapsamında yürütülen program veya projelere atananlar görevleri sırasında yönetmelikten yararlanabileceklerdir. İçişleri veya Dışişleri Bakanlığınca Türk asıllı olduğu belirtilen yurt dışında ikamet edenler ile onaylı turizm işletmeleri sınırları dışında çalışacak sergi ve sirklerde çalışacaklar üç aya kadar muaf tutulacak. altı aya kadar muafiyetten yararlanacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın