medyauzmani.com
Dijital çalışanlar, küresel işgücünün alternatifi olacak – Evden Para Kazanma

Dijital çalışanlar, küresel işgücünün alternatifi olacak

Dijital çalışanlar, küresel işgücünün alternatifi olacak

Teknolojinin iş dünyasındaki etkisi giderek artıyor. İş yerinde robotların kullanımı, son derece rekabetçi bir ortamda nesiller boyu başarı için yeni bir kriterdir. Dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket, geleceğe hazırlanırken dijital işbirlikçilerinden destek alıyor. Robotik ve kadrolama hizmetleri sunan Türkiye’nin ilk yeni nesil danışmanlık firması, dijital çalışanlarla iş dünyasının dinamiklerini yeniden yazıyor.

Yapay zeka, iş dünyasının çalışma modellerini şekillendirirken, yeni Z Kuşağı iş arkadaşları dijital işbirlikçilerdir. Oracle’ın 14 ülkede Z Kuşağı gençlerle yaptığı araştırmaya göre, dijital kuşak yapay zekayı teknolojik gelişimin doğal bir sonucu olarak görüyor ve bu kuşak, tekrarlayan işleri kendileri yapmak yerine makinelere devrediyor. Türkiye’nin ilk robot işe alım ve işe alım şirketi Robot İstihdam Bürosu, dijital çalışanlarına iş rollerine en uygun robot portföyünü sunarak iş dünyasında çalışma kültürünü yeniden yaratıyor.

“Robotlar insanların yerini almayacak, aksine iş yükünü azaltacak”

Robot işe alım ajansının kurucusu Kanan Alkin, ani istifa veya boş pozisyonlarda genellikle işlerin diğer çalışanlara bırakıldığını belirterek, bazı işlerin robotlara devredilmesinin amacının insanların daha yenilikçi projelere odaklanmasını sağlamak ve kendi işleri. Konunun aşağıdaki incelemesi:

“İnsanlar mı robotlar gibi çalışır yoksa robotlar mı insanlar için çalışır sorusuna çıktığımız bu yolculukta, tekrarlanan işler arasında sıkışıp kalıyoruz. Bu, insan olarak eleştirel düşünme, yaratıcılık ve üretkenlik potansiyelini azaltıyor. Aynı zamanda özel hayatı dengelemek de mümkün. ve iş hayatı giderek zorlaşıyor.Bu noktada işbirlikçi teknolojilerin insanları üretken olmaya, yenilik yapmaya ve sosyalleşmeye yani asıl işimizi yapmaya teşvik edeceğine inanıyoruz.Bu, robotik teknolojilerin insanın yerini alacağı anlamına gelmiyor. Aksine işbirlikçi robotların insanların rutin işlerini üstlenerek iş yükünü azaltacağına işaret ediyor. Verimlilik kurumlar için en önemli anahtar. Bu kapsamda yürüttüğümüz projelerle verimli bir gelecek sağlayacağımıza inanıyoruz. çalışanların sıkıcı ve rutin işlerini işbirlikçi teknolojilere aktararak insanlar için mutlu, keyifli ve verimli bir çalışma ortamı.”

“Türkiye’de 3 Farklı Robot Teknolojisine Sahip Tek Kuruluşuz”

Yeni nesil robot işe alım danışmanlık şirketi hakkında bilgi veren ve robotların geleceğin iş dünyasındaki konumundan bahseden Alkin, “Türkiye’de ilk Robot Kafa Avcısı olarak konumlandık. Aramızda başka şirket yok.” Ülkede 3 farklı robot teknolojisi ile yeni ufuklar açıyoruz.Tüm sektör ve departmanlarda kullanılabilen gömülü yazılım botları, dijital çalışanlar (RPA, AI, ML, NLP), işbirlikçi botlar ve otonom mobil botların buluşmasına aracılık ediyoruz. İş dünyasını geleceğe hazırlıyoruz.Çünkü gelecek insanların botlarla yarışı olmayacak, botların botlarla yarışı olacak.Bu nedenle insansı robot takımları oluşturup bunları en verimli şekilde kullanan firmalar rekabet avantajı elde edin ve küresel e-ticaretten en yüksek payı alın. Pek çok çalışan, gelecekte kendilerini dijital bir iş arkadaşıyla yan yana çalışırken bulacaktır. İnsandan insana işbirliği Ve robot, yalnızca iş dünyasının geleceği değil, aynı zamanda günümüzde yüksek performanslı işletme için yeni standart.Robotlar ülkeler arasındaki zaman farklılıklarına da çözüm olacak.39 dil konuşabilen dijital çalışanlar olacak ve İşlerini hatasız yapmak, firmaların yurtdışındaki taleplerine hızlı bir şekilde cevap verebilmeleri için bir alternatif.”

2025 yılında yapay zeka ve robotik, günlük hayatın hemen her alanına entegre olacak.

Robot kullanımının rekabette “yeni neslin başarı kriteri” olduğunu ve tıpkı insan kaynağı gibi büyük fark yarattığı için giderek daha değerli hale geldiğini vurgulayan, “Artık insanların ve robotların olduğu yeni bir dünya düzenindeyiz. daha iyi bir gelecek için birlikte çalışmalı.Büyük küresel İKY organizasyonları yetenek krizine rağmen hala direniyor.Ancak yeni teknolojilerden kaçmak yerine insanları robot teknolojileriyle desteklemek daha iyi.Bu noktada şirket liderlerinin açık olması gerekiyor. gelişmelere kulak verin ve kuruluşun sesini dinleyin. Bu konu özellikle ülkemiz için kritik öneme sahip. 2025 yılına kadar bu teknolojilerin bir kısmı entegre olacak, görünür ve çoğu zaman görünmez olacak. Üretimde robot kullanım oranı yüzde 45’e çıkacak, bu nedenle robotik ve otomasyonla ilgili iş kolları çok önemli hale gelecek. Bu da bize gösteriyor ki gelişim hızına ayak uydurabilmek için bu konuya daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.”

Robotik sektörü büyümeye devam edecek

Tüm tedarikçilerin karşılaştığı bir takım büyük zorluklara rağmen robotik sektörünün son iki yılda ciddi bir büyüme kaydettiğini söyleyen Alekhine, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sektörün büyümesi katlanarak artacak. Bu noktada, küresel yetenek açığını kapatan bir robot işe alım ajansı olarak, yüksek performanslı ekonomik işbirlikçi teknolojilere sahip şirketlere aracılık ediyoruz. Böylece şirketler zamandan ve paradan tasarruf ediyor. Yeni nesil danışmanlık olarak firması olarak tüm robot teknolojilerinin tek elden kullanılmasını sağlıyor ve özellikle ülkemiz olmak üzere şirketleri dijital ekonomide rekabet edebilecekleri geleceğe hazırlıyoruz. tüm sektörlerde ve departmanlarda kullanılabilecek yazılım robotlarını kullanarak iş dünyasına kazandırıyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın