medyauzmani.com
Baş Yenilikçi: Eisin Güral Argat – Son Haberler – Evden Para Kazanma

Baş Yenilikçi: Eisin Güral Argat – Son Haberler

Doigo Erdoğan – Türkiye Odalar ve Borsalar Federasyonu (TOBB) Oda ve Borsalar seçimlerinde Türkiye tarihinde Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilk başkanı seçilen Esen Güral Argat, görevine başladı. yönetim kurulu ile. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güral Argat, mücadele alanı olarak adlandırdığı ‘kadınların iş hayatında eşit bireyler olarak var olma’ sürecini başlattıkları ivme ile tüm Türkiye’ye yayacaklarını söyledi. bölgede. Türkiye’nin en mutlu beşinci şehri olan Kütahya, kadınların iş hayatında oynadığı aktif roller sayesinde bölgesel kalkınmayı hızla artırmaya odaklanıyor. 12 Ekim’de göreve başlayan ve 4 yıl görevde kalacak olan Esen Güral Argat, Milliyet gazetesine yaptığı açıklamada başarısını ve tarihe geçen yol haritasını anlattı.

60 günlük iyi plan

Kadınların istihdam durumu, fırsat eşitsizliği ve bölgesel kalkınma farklılıkları gibi Türkiye’nin kalkınma hedefinin önündeki en büyük engellere işaret eden Güral Argat, birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kütahya’da yeni adımlar atacaklarını söyledi. Güral Argat, “Hepimiz gelişimini tamamlamış bir ülke olmayı hayal ediyoruz. Sanayi yatırımlarının artması ve katma değerli sanayinin büyümesi çok önemlidir. Değer yaratan markaların gücünü ve sayısını artırmaya odaklanarak çalışmaya devam edeceğim. Kalkınmanın önündeki en önemli engellerden birinin kadın algısı, diğerinin ise bölgesel kalkınma farklılıkları olduğunu görüyoruz. Bu kapsamda arkadaşlarımızla birlikte 60 gün içerisinde yenilikçi ve ezber bozan bir plan hazırlayıp hızla hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

“önce kadın” derdim

Esen Goral Argat, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan gelen öneriyi yol haritasında olmamasına rağmen değerlendirdiğini belirterek, “Ben bunu iki bağlamda değerlendirdim: Birincisi toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında, ikincisi bağlam içinde. ve “Bu yolda beraberiz” diyerek süreci başlattık Güral Argat, yaptığı işten gurur duyduğunu ve birçok fikre de enerji verdiğini belirterek, “Önemli engeller var. Esen Güral Argat, kadınların eşit bir birey olarak algılanmasının önemini vurguladı. Kadınların işe katılımından ve toplumsal yaşamda gerçekleştirilmesinden önce, bireysel hak ve özgürlükler bağlamında çok önemli farklılıklar bulunmaktadır. Kütahya medeniyetlerin kesişme noktasıdır. Böyle bir seçimin buradan çıkmasından gurur duyuyorum. Bu ivmenin Türkiye’ye yayılmasını çok isterim. Kadınlar ülkenin kalkınmasında belirleyici güç olacaktır. Her zaman “önce kadın” diyeceğim.

“Fırsat eşitliği yaratacak”

Görük Grubu Başkan Yardımcısı da olan Esen Göral Argat, kurum kültürlerinin kadın çalışan sayısını her kademede, özellikle üst kademelerde artırmayı hedeflediklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Bir organizasyonda yönetici olarak daha fazla kadın varsa, diğer kademelerde daha fazla kadın olacağı ve kadınların yönetim pozisyonlarına nasıl girebileceği kanaatindeyiz. Yıllar önce şirkette çalışmaya başladığımda, hiçbir şey yoktu. kadın yöneticiler artık çok kadın yönetici var şirketlerimizde kadın yöneticiler var önce herkes kapısını silecek kadınların niteliklerini artırarak farklı iş kollarında.

360 derece mutluluk

Yoğun iş temposunda tüm dengeleri sağlamaya çalıştığını anlatan Esen Güral Argat, ailesinin nerede olduğunu ve bu süreçte hobilerine ayırdığı zamanı şöyle paylaştı:
“Bütün insan hayatı. 360 derece mutluluk olunca o başarı gelir. Ortada aile var. Aile bağları çok önemli. Benim iki oğlum var, ikisi de evli. Çok uzun sohbetlerimiz var. Seviyoruz. Birlikte seyahat edin. Farklı özgün tatlar yapmayı ve tatmayı seviyoruz.” Koşmak ve yürümekle nefes egzersizleri yapıyorum. Sanat da ilgi alanlarım arasında. Koleksiyoner olduğumu söyleyemem ama bu bana iyi geliyor, takip ediyorum. Kütahya’da sanat diyoruz, çinilerimiz var, bununla ilgili bir projemiz de var. El sanatlarının alanını genişletecek Geleneksel el emeğimizi kitlelere ulaştıracak.”

Altyapı hazır, rekabet gücü tam

Kütahya’nın cam, seramik ve porselen sektörlerinde kümelenme alanı olduğunu hatırlatan Esin Güral Argat, kentin toplam ihracatının yüzde 86,5’inin bu sektörlerden geldiğini söyledi. Güral Argat, kentte yapılacak yatırımlarda çeşitlendirme ve katma değerli üretime yönelik adımlar atılması gerektiğini vurgulayarak, “Orta ölçekli firmalarımızın ihracat yol haritalarını da belirleyip önünü açacağız. Kütahya’yı da içine alan bölgenin altyapısı iyi durumda. tam hazır Türkiye’nin her yerinde yetişmiş insan kaynağı sıkıntısı var Doğru planlama ile bunu aşacağız çünkü Kütahya Türkiye’nin en mutlu beşinci şehri. Demek ki doğru şeyler var ama anlatamıyoruz “

Yenilikçi bir içecek pazara geliyor

Gürok Grup olarak faaliyet gösterdikleri tüm sektörlerde büyümeye devam edeceklerini anlatan Esin Güral Argat, hızlı tüketim ürünleri sektörüne doğrudan girecek ürün çalışmasını açıkladı: günün sonunda FMCG sektörü 2023. Yenilikçi yaklaşımımızı yansıtacak.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın