medyauzmani.com
Bakan Yannick: Roman vatandaşlarımız için konut çalışmalarına devam ediyoruz – son haberler – Evden Para Kazanma

Bakan Yannick: Roman vatandaşlarımız için konut çalışmalarına devam ediyoruz – son haberler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yannik, Ankara’da 75. Yıl Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Roman vatandaşların yaşadığı semtleri temsilen milletvekilleriyle bir araya geldi. Bakan Yannick, barınma, eğitim, kadınların çalışmaya ve gençliğe katılımı üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bu doğrultuda ilki 2016 yılında uygulamaya konulan “Roma Stratejisi ve Eylem Planı” belgesinin yeni versiyonunun oluşturulması, koordinasyon ve yönetimi ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini belirten Yannick, şunları kaydetti:

Kurumlar arası farkındalık ve koordinasyonu sağlamak için görevlerini yaptıklarını kaydeden Yannick, “Roma vatandaşlar için yaptığımız çalışmalara ek olarak sosyal yardımlarımız aracılığıyla konut desteği sağlıyoruz. Roman vatandaşlar için özel konut sayısı biraz fazla ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile çalışmalarımız devam ediyor, özelliklerine göre 1071 adet yatay konutun yapımını onayladı.

Bakan Yannick, Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı ilçelerde çeşitli hizmetler sunan Sosyal Dayanışma Merkezlerinin (SODAM) ve dezavantajlı tüm bölgelerde Aile Destek Merkezlerinin (ADEM) sayısını artıracaklarını belirtti. Bakan Yannick, bu doğrultuda hem ADEM’ler hem de SODAM’lar için bir müfredat üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Engelliler Genel Müdürlüğü ve Yaşlı Hizmetleri ana çalışma başlıkları arasında yer alıyor” dedi. Ortak bir eğitim oluşumu sağlamaya çalışacağız” dedi.

Bakan Yannick, Roman nüfusun yoğun olduğu ilçelerde kadın kooperatiflerinin yaygınlaştırılması için sürdürülen çalışmalara da değinerek, “Orada yaşayan vatandaşlarımızın hayatını doğrudan etkileyecek somut adımlar atarak çalışmalarımızı şekillendirmeye ve çeşitlendirmeye çalışıyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımızı hızla hayata geçireceğiz” dedi. (DHA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın