medyauzmani.com
Bakan Varank’tan TOGG mesajı! 2023 hedefi açıklandı – son haberler – Evden Para Kazanma

Bakan Varank’tan TOGG mesajı! 2023 hedefi açıklandı – son haberler

TOGG Gemlik Yerli Otomobil Yerleşkesi açılış günlerine hazırlanıyor. Yıl bitmeden robotların seri üretimine başlayacak olan tesis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 29 Ekim’de açılacak.

Tamamen elektrikli bir C segmenti SUV olan TOGG SUV, ilk kez fabrikada üretilecek ve 2023 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG seri üretimin yapılacağı yerleşke inşaatının tamamlandığını belirterek, seri üretim hattından çıkacak ilk araçların Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşlara hediye edileceğini belirtti.

İlk üretim araçlar için “tip onayı” alma sürecinin olduğunu ifade eden Varank, araçların söz konusu onayları geçmeleri veya herhangi bir güncellemeye ihtiyaç duyulmaması durumunda satışa başlayacağını söyledi.

Satışlar açısından hedef tarihin 2023 yılının ilk çeyreği olduğunu kaydeden Varank, “Şirketin 2023 hedefi 17-18 bin adet araç üretip piyasaya sürmek. Deneme üretimi devam ediyor. Tesisin kapanış töreni ile 29 Ekim’de seri üretime başladık ve şirketin açıkladığı takvime sıkı sıkıya bağlı kalarak bu günlere geldik.”

“Aslında onlardan talep ediyorlar”

Haber Türk canlı yayınında konuşan Bakan Varank, ülkenin milli projelerini siyasete çevirmek istemediklerini, Türk Otomotiv Projesi’ni gerçekten ülkeyi otomotiv çağına taşıyacak bir proje olarak gördüklerini belirtti.

Varank, projeye başından beri destek verdiklerini söyledi:

“Tabii ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Genel Başkanı Meral Akşener’i herkesin gurur duyduğu bu projeye davet etmemiz gerektiğini düşündük. Sadece onları değil, milletvekillerini de bu partiye davet ettik. Gelip bu gururu birlikte yaşasınlar, görelim istedik. öyle ama tavırları gerçekten harika.Bu noktada tabi ki firmayla istişare ettim ve kendi adıma davetiyeleri gönderdim.” üstüne imzam. Bu işin siyasi bir yönü yok ama bence siyasi olarak görebilirler. Çünkü Kılıçdaroğlu Bey daha önce ifadeleri almıştı. “Bir araba yaptılar.” Bu arabayı ne zaman yapacaklar, bilirsiniz, bu araba. “

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Fayek Öztrak’ın sözleriyle ilgili olarak, “Eğer çağrı şirket yönetiminden gelirse, seri üretim bandından çıkacak ilk otomobili selamlayarak memnuniyetle katılırız” dedi. zaman şirket yönetimi That’i neden davet etsin ki aslında kendi aralarında ayakta alkışlanıyorlar çünkü böyle bir projeyi bu kadar kısa sürede hayata geçirebiliyorlar…” dedi.

Bir SUV ne kadara mal olacak?

TOGG’un ne zaman satışa çıkacağı veya ne kadara mal olacağı henüz belli değil. Ancak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank geçtiğimiz hafta konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Varank, fiyat bilgisi olarak, “Rakip elektrikli araçlardan daha ucuz olacak” dedi.

Togg’un C-Serisi SUV ve dizellere rakip olabilecek fiyatlara satılacağını söyleyen Varank, “Vatandaşlarımız fiyat bilincine sahipse şu anda piyasada satılan C-Serisi SUV, dizel ve benzin fiyatlarına bakabilirler. Togg’un fiyatlarıyla piyasada olacağını söyleyebilirler.”

Üretilen araçların yıl sonuna kadar test edileceğini anlatan Varank, tesisin 2025 yılına kadar tam kapasite ile çalışacağını söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın