medyauzmani.com
Bakan Vakfı’ndan genç istihdamına müjde! 3 bin 297 personel istihdam edilecek – Evden Para Kazanma

Bakan Vakfı’ndan genç istihdamına müjde! 3 bin 297 personel istihdam edilecek

Bakan Vakfı’ndan genç istihdamına müjde! 3 bin 297 personel istihdam edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gençlerin istihdamına ilişkin müjdeyi verdi.

Genç istihdamını seferber etmeye başladıklarını teyit eden Bakan Vakfı, Bakanlığımız ve Belediyelerimizin teknik şartnamesinde yaptığımız değişiklikle 2021 yılında Genç İstihdam Seferberliği’ni başlattı. Son dönemde 25 bin genç bu proje kapsamında çalışmaya başladı. 2023 hedefimizi 50.000 ve üzerine çıkardık. Elbette gençlerimize bir müjde vermek isterim. Bakanlığımız ve bağlı ve ilgili kuruluşların merkezi işe alım sistemi ile çeşitli branşlarda toplam 3 bin 297 personel alımı çalışmalarımızı tamamladık ve işe alım operasyonlarımıza başlıyoruz” dedi.

Tokyo’da konut için taksit ve ödemelerin açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

TOKİ evlerine yapılan ödeme ve primlerle ilgili bir soruyu Bakanlar Enstitüsü şu şekilde yanıtladı: TOKİ projelerimizde aylık taksitler altı ayda bir memur maaş artış oranlarına göre güncelleniyor. Ancak vatandaşlarımızın ekonomik durumu göz önüne alındığında artış oranları memur maaş artışlarından daha az vatandaşlarımızın yararına uygulanmaktadır. Son üç yılda memur maaşlarındaki artış oranı sosyal konutlarımıza tam olarak uygulanmamış, vatandaşların menfaatine göre düzenlenmiştir. Örneğin geçen yıl memur maaşlarına zam oranı yüzde 80’in üzerinde olmasına rağmen yüzde 25 oranı uygulandı.”

Al-Wazir Vakfı'ndan genç istihdamına müjde, 3 bin 297 kişi işe alınacak

“TOKİ’miz 1 trilyon 317 milyar lira yatırım değeriyle 1.170.000 konut yapmış bir işletmedir”

Bakan Çorum, vaat edilen konutların teslim edilmediği iddialarına ilişkin bir soruya yanıt olarak, “Bugün 50 bin konut kampanyası kapsamında hayata geçirilen 142 projede 52 bin 128 konutumuz var. Yine 100 bin konut kapsamında sosyal konut projelerinde 97 bin 483’ün üzerinde konut teslim ediyoruz.252 aktif projede etaplar halinde hak sahiplerine şu anda 150.000 sosyal konutumuzun büyük bir kısmını vatandaşlarımıza teslim ettik, sonunda 60.000 konutu teslim edeceğiz. yılın ve kalan birimlerin inşaatı hızla devam ediyor” dedi.

Al-Wazir Vakfı'ndan genç istihdamına müjde, 3 bin 297 kişi işe alınacak

Bazı milletvekillerinin sorduğu sorulardan TOKİ’nin nasıl kaynak ürettiğini bilmediğini gördüğünü kaydeden Bakan Çorum, “TOKİ yedi gün 24 saat Sayıştay denetimine tabidir. TOKİ’miz hisse almıyor. TOKİ kendi dinamikleri ile konut ve işyeri gelirleri, arsa satışları, kredi iadeleri, yurt dışı çıkış ücretleri, müteahhitlik hizmetleri payı ve benzeri gelirlerden konut proje finansmanı gerçekleştirmektedir. 1 trilyon 317 milyar liralık yatırım değeri Aynı güç ve üretken kaynakları göstererek yeni projelerimizi hayata geçireceksiniz merak etmeyin gücümüzü milletten alıyoruz milletimize söz verdiğimiz tarihe kadar 250 bin konut inşa edeceğiz Ayrıca şunu da söyleyeyim Kaynak diyor Her zaman söylediğimiz gibi kaynak bu millettir ve bu milletin özgüveni, güvencesi ve teminatı da bu dev projede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. geçmişte.” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın