medyauzmani.com
Bakan Krismiloğlu: Trafik kazalarında yüzde 82 azalma var – Evden Para Kazanma

Bakan Krismiloğlu: Trafik kazalarında yüzde 82 azalma var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün Yeditepe Üniversitesi’nde öğrenciler için “Türkiye Ulaştırma Vizyonu” konulu bir konferans düzenledi. Konferansta Türkiye’de ulaşım sektöründe son 20 yılda yapılan yatırımlar, yatırımların faydaları ve 2053 ulaşım hedefleri ele alındı.Yeditepe Üniversitesi Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan ve Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

“Üretime 10 kat, milli gelire 6 kat etki ediyorsunuz.”

Ulaştırma altyapı projelerinin gittikleri yeri bir nehir gibi canlandırdığını ve zenginleştirdiğini söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Qrismiloğlu, “Bu projeler sayesinde bölge gelişiyor, iş imkanları, tarım ve turizm artıyor. Üretim 10 kat milli gelir 6 katı.Örneğin Osmangazi köprüsünün yapımından sonra Kartal, Pendik ve Tuzla’dan binlerce servis aracı binlerce insanı Yalova’nın organize sanayi bölgelerine getiriyor. , Bilecik ve Bursa her geçen gün İstihdam ve üretimdeki artışları görebiliyoruz.Buna bağlı olarak İstanbul-İzmir karayolu sayesinde yollardaki yatak sayısı ve tarım ürünleri artışı çok büyük bir noktaya ulaştı. hayatımıza kolaylık getiriyor, zamandan tasarruf ettiriyor ve yakıt tasarrufu sağlıyor.Bu kaliteli ve güvenli yollar sayesinde trafik kazalarında 20 yıl öncesine göre yüzde 82 azalma oldu.İstatistiklerimiz var ve 9.500 kişinin hayatını kurtarıyoruz. Güvenli yollar sayesinde vatandaşlarımız her yıl yakıt ve zamanın bir bedeli var ama bir insan hayatına değil, sonsuz bir bedel. Çünkü bu projeler ülkemize büyük kolaylık ve değer kattı” dedi.

“190 milyar dolarlık yatırım yaptık”

Ulaştırma sektöründe 2053 hedeflerine öğrencilerle katılan Adil Karaismailoğlu, şunları söyledi:

190 milyar dolarlık yatırım bekliyorduk. Burada yüzde 67 ile demiryolları önemli bir yer tutarken, bağlantı yüzde 67 ile çoğunlukla özel sektör ve yüzde 36 ile karayolları ile. Otoyol ihtiyacı hiç bitmez. Planladık ve bugünden itibaren üretmeye başladık. Bugün 28 bin 700 km bölünmüş yol ağımız var ve 2053’e ulaştığımızda bu ağ 38 bin km’ye çıkacak. Demiryolu ağının bugünkü uzunluğu 13 bin 22 kilometre, 28 bin kilometreyi geçecek. Sanki havalimanı altyapımızı tamamladık. Halihazırda 2053 yılında 60 bine ulaşacak 57 havalimanının diğer üçünde ise yapım aşamasında. Liman tesislerimizin sayısı bugün 217 olup, planlamamız sonucunda 255’e yükselecektir.

2053’e ulaştığımızda 197 milyar dolarlık yatırım, 1 trilyon dolarlık milli gelir, 2 trilyon dolarlık üretim ve 27,7 milyonluk istihdam tasarrufu sağlanacak. Yeni altyapıları tamamlayacağız, hızlı trenlerin bağlı olduğu il sayısı 8’den 52’ye çıkacak. 2053 yılına kadar yıllık demiryolu yolcu taşımacılığı 270 milyona çıkacak. Yıllık havayolu yolcu sayısı bugün 210 milyona, havayolu yolcu sayısı ise 344’e çıkacak. 2053’te milyon. Hepsi planlı.Bu konular ve altyapı yatırımlarımız plan dahilinde devam ediyor. Ulaştırma altyapısına bir birim yatırım yaptığınızda, son 20 yılda yaptığımız yatırımlarla üretime 10 kat, milli gelire 6 kat etkiyi yaşadık ve ülkemize ve ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz. şu andan itibaren.”

“Bakanımız lojistikle gerçekten ilgileniyor”

Yeditepe Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, “Hatırladığım kadarıyla Türkiye’de ilk defa en gelişmiş lojistik departmanını kurduk. Lojistik bir ülke için de dünya için de bir insan vücudundaki kılcal damarlar gibidir. lojistiği durdurun dünya sular altında kalacak Sayın Bakanımız lojistiğe büyük önem veriyor, üniversitemizde en zor şartlarda bile online telekonferans yaptı.Lojistik hayati ve önemli bir şey.Sayın Bakanımız bu konuda da bilgi verecek. mesele ve memnuniyetle dinleriz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın