medyauzmani.com
Bakan Krismiloğlu: Her ay metro yatırımı yaparak İstanbulluların hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz – Son Haberler – Evden Para Kazanma

Bakan Krismiloğlu: Her ay metro yatırımı yaparak İstanbulluların hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz – Son Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Yeni Güzel Üniversitesi’nin Zeytinburnu’ndaki eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı. Burada öğrencilerle buluşan Bakan Karaismailoğlu, Lojistik, Hareketlilik ve Dijitalleşme Ekseninde Türkiye’de Ulaştırma Vizyonu başlıklı eğitim öğretim yılının ilk dersini verdi. Açılış konuşmasına Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Ersoy, Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Azmi Oğlu ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sol Hacısalıoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Bakan Karismailoğlu, üniversiteden mühendislik alanında fahri doktora da aldı.

İstanbul’da her ay metro yatırımı

Açılış konuşmasında konuşan Bakan Karaismailoğlu, “Kilometre bazında ulaşım talebi 2020 ile 2050 arasında ikiye katlanacak. İki katına çıkacak olan seyahat talebini karşılamak için o altyapıyı da bugünden inşa ediyoruz. İstanbul, Türkiye’nin elması. gözümüz, Türkiye’nin ve hatta dünyanın merkezi.” “İstanbul için yapabileceklerimiz yetmez. Bakanlık olarak çok önemli bir yatırım yaptık ve İstanbul Sabiha Gökçen’de metro bağlantısını tanıttık. Önümüzdeki aylarda İstanbul’da her ay bir metro yatırımı yaparak İstanbulluların hayatını kolaylaştırmaya ve İstanbulluların yaşam kalitesini artırmaya devam etmeyi umuyoruz.”

Bakan Krismiloğlu, “İstanbul gibi büyük şehirlerde trafik sıkışıklığının önlenmesi olmazsa olmazdır ve yerel yönetimlerin birinci görevi kaliteli, güvenli ve ekonomik bir toplu taşıma sistemi kurmak ve işletmektir. Biz de bakanlık olarak çok önemli işler yapıyoruz. Buradaki açığı kapatmak için çalışıyoruz Dün Sabiha Gökçen Havalimanı’nda “İstanbul’u birbirine bağlayacak 7,4 kilometrelik metro hattını hizmete açacağız. Önümüzdeki ay bir metro hattı daha açacağız. İstanbul Havalimanı’nı bağlayacağız. Daha sonra devam edecek. Anadolu’da çok değerli işler yapıyoruz. Ülkemizin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi fark etmez.”

Bakan Karaismailoğlu, ulaşımdan kaynaklanan emisyonların azaltılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

“Ticaret koridoru dünyayı şekillendirecek”

Bakan Karaismailoğlu, “38 trilyon dolar gayri safi milli hasıla ve 7 trilyon dolarlık ticaret hacminin ortasındayız. Bugün Çin’den Avrupa’ya tam yıllık 710 milyar dolarlık ticaret hacmi var. Biz de payımızı artırabiliriz. Bu ticaret hacminin tüm altyapısını üzerine koyacağız, üzerine inşa edeceğiz, dünya ticaret hacmi 12 milyar ton, 2030’da 25 milyar tona çıkacak. insan yaşadığı sürece bu ticaret koridorları tüm ülkelerin gelişimini ve o ülkelerin işlevlerini şekillendirmiştir. Türkiye’nin üzerinden geçen orta koridor artık Çin’dir “Pekin’den Londra’ya kesintisiz bir ticaret koridoru kurduk. Bu ticaret koridoru dünyayı şekillendirecek.”

“Demiryollarına büyük yatırımlar yapmaya başlıyoruz”

Bakan Karaismailoğlu, “Şu ana kadar önemli bir karayolu altyapı eksikliğini tamamladık. Bundan sonra demiryollarımıza önemli yatırımlar yapmaya başladık, şu anda 13 bin kilometreyi aşan demiryolu hattımızı daha da büyütmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 28 bin kilometre.” 2053 planlarımız gereği. Şimdi bütçesini demiryollarımıza ayırdık. 8 ilde hızlı treni olan il sayısını 54’e çıkaracağız” dedi.

“Önümüzdeki yıl TÜRKSAT 6A’yı uzaya fırlatacağız”

Bakan Karaismailoğlu, “TÜRKSAT değerli şirketlerimizden biri. Önümüzdeki yıl Türksat 6A’yı tamamen Türk mühendisleri tarafından üretilen ve işletilen bir uydu olarak uzaya fırlatacağız. Ve fırlattığımızda temsil ettiği on ülkeden biri olacağız. . Kendi uydusu ile uzayda” .

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın