medyauzmani.com
Bakan Krichi: Tahıl koridoru ile bir ton buğday 330 dolara düştü – son haberler – Evden Para Kazanma

Bakan Krichi: Tahıl koridoru ile bir ton buğday 330 dolara düştü – son haberler

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, bakanlığın Tarla Bitkileri Araştırma Merkez Enstitüsü’nde düzenlediği “Küresel Gıda Güvenliği Toplantısı”nda Türkiye’de burslu eğitim gören yabancı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle bir araya geldi. Krichi, özellikle Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Türkiye’nin ne kadar önemli olduğunu gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde herkes savaşçılara ayak uydururken biz dedik ki: Hayır savaş istemiyoruz barıştan yanayız, savaş yerine barış yapan iki komşu ülke istiyoruz, yapmamanızı istiyoruz. Burada savaşmayı kabul ediyoruz.” Burada yalnız olabiliriz ama süreç bizim haklı olduğumuzu kanıtladı.Dünya bir gıda krizi, iliklerine açlık hissederken dörtlü bir zirve yapıldı: Rusya, Ukrayna , Birleşmiş Milletler ve Türkiye ve bu zirvenin sonucu ortaya çıktı ve “Hububat Koridoru” adı verilen bir geçit açıldı ve bugüne kadar bu koridordan 304 gemi geçti ve 6,9 ​​milyon ton tahılı ihtiyaç sahibi ülkelere ulaştırıldı. bu koridor.6.9 milyon ton çok gibi görünmeyebilir ama psikolojik etkisi fizikselden çok daha fazla olan şeyler var, şu anda 450 dolar olan bir ton buğday şu anda 330 dolara düştü” dedi.

Küresel bir güç olacağız

Yeni dünya düzeninde savaşta ahlak ve ahlakın olmadığını vurgulayan Bakan Kirishi, “Öyle bir ülkedesiniz ki, 780 bin kilometre karası, 462.000 kilometre mavi vatanı olan coğrafyasında hapsedilmek istese de. Türkiye, onları asla kabul etmeyen bölgesel bir güç, artık adım adım küresel bir güç olacağız Allah’ın izniyle.Siyasetimizin özünde asla bir sömürü kültürü yoktur.Tek taraflı gasp kültürü asla yoktur. Kadim kültürümüzde “Komşusu açken uyuyan bizden değildir” deriz. dünyada. Bu ülkenin vatandaşı olmaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi.

bir grubunuzu evimde ağırlayacağım

Bakan Kirichi, Türk dilinin yaratıldığını ve yabancı öğrenciler için büyük bir fırsat yaratmaya devam edeceğini belirtti. Lütfen sınıfınızdan, okulunuzdan ve üniversitenizden arkadaşlar edinmeye çalışın. Türkçenizin uygun olmadığını asla düşünmeyin. Nasıl ki İngilizcede iki kelime konuşulduğunda bu kişinin anlamını anlıyorsak, Türkçede de iki kelime konuşunca beden dilini anlarız. Çevremizdeki insanlarla iletişimimizi kurmalıyız. Türk ve Türk ailelerle tanışmanın size çok şey katacağını belirtmek isterim.Bazen kendinizi davet edin.Ankara’da yaşayan arkadaşlarınızın aileleriyle birlikte ailesine misafir olun.Bir grup sizi evimde ağırlayacağım. Evimizde misafir nasıl? Yemek nasıl başlar ve yemek nasıl biter? Bu konuşmanın aramızdaki ilişkileri güçlendireceğine, iki ülke arasındaki ilişkileri sürdüreceğimize ve her iki ülke için de her anlamda olumlu şeyler getireceğine yürekten inanıyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın