medyauzmani.com
Bakan Kirishi’den önemli açıklamalar – son haberler – Evden Para Kazanma

Bakan Kirishi’den önemli açıklamalar – son haberler

Tarım ve Orman Bakanı Fahit Krishi konuşmasına şöyle devam etti: “Ülke olarak rafta bir şey kalmadı. Bu ülkede üretim yapanlara minnetimizi ifade etmemiz gerekiyor. Ve genel ürüne baktığımızda da genele baktığımızda , ithalat olursa dış ticarette fazla veren bir sektör Bu noktalara dayanarak tarım sektörü arttı, ülkeye gelen turist sayısı ve ihracatımız arttı ve üretimi tamamlayacağımıza inanıyoruz. 2022 için istiyoruz.

Çok önemli bir stratejik ürün olan ayçiçek yağı üretimi açısından yüksek getiri beklediğimizi belirtmek isterim. Tahılda iyi gidiyoruz.

2023 hedefimiz nedir?

Tarımsal Kuraklık Stratejik Eylem Planı altında bir planımız var. 2022’den sonra 2023-2028’e kadar sürecek 5 yıllık bir planımız olacak. Bu planlarda dehidrasyon adına atılması gereken adımlar üzerinde çalışıyoruz. Türkiye su fakiri bir ülke değil ama su zengini bir ülke de değil.

2023 Tarımsal Destek Ödemeleri Başladı Bu Çiftçi Hasta Mıydı?

Şimdiye kadar 40’tan fazla şehri ziyaret ettim. 26 ilde sektör paydaşları ile toplantılar gerçekleştirdi. Türkiye’nin her yerini geziyoruz. Üreticilerimiz büyük memnuniyet duyuyor. Bunlar, mali yönetimde zorluk çeken, tarlaya gitmek ve çiftçilik yolunda ürünlerini yetiştirmek istediklerinde, yakıta ve gübreye ihtiyaç duyan insanlardır. 2022’de üretici desteğimizi artırmak istedik ama ancak 2023 Mart sonunda ödeyebildik. 6 ay ileri gittik.

Hak sahiplerine bir kez ödeme yapılacak mı?

Zaten hak ettikleri mazot ve gübre sübvansiyonlarını alarak, bir karakter olarak ne kadar değerli olduklarını çöpe atıyorum.

100.000 liradan 200.000 liraya çıkarılan limit tek seferde karta yüklenecek.

Geçen yıl bir ton buğdayın fiyatı 2000 liraya ulaştı. Bu yıl 7 bin 450 liraya buğday aldık. 3 kattan fazla artış var. Mazotta artış var ama bunu üreticilerimizin memnuniyetinden anlıyoruz. Bazılarında mazot ve gübre sübvansiyonlarında yüzde 400’e ulaştı. Evet, ülkede enflasyon var ve üreticinin emeğini ödeyen bir hükümet var.”

BES’te yeni dönem! “Bu çok önemli bir değişiklik.”Haberleri izle

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın