medyauzmani.com
Bakan Dönmez Almanya ve Rusya’ya gidiyor – son haberler – Evden Para Kazanma

Bakan Dönmez Almanya ve Rusya’ya gidiyor – son haberler

Dönmez’in daha sonra Rusya Enerji Haftası’na katılması, başta doğalgaz olmak üzere çeşitli enerji konularında bir dizi temaslarda bulunması ve üst düzey yetkililerle bir araya gelmesi planlanıyor.

Kapsamlı enerji diplomasisi yürüten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yurt içi ve yurt dışında yoğun temaslara devam ediyor. Daha önce gaz ticaretinin olmadığı Umman ile başlayan süreç Katar, Endonezya ve Malezya ile devam etti. Söz konusu ülkelerle işbirliğini artırmaya yönelik adımların sonuçları birer birer alınmaktadır.

Almanya’da iki hafta önce WindEnergy Hamburg konferans ve fuarına katılan Dönmez, Avrupalı ​​meslektaşlarına ve çok uluslu şirketlere Türkiye’nin yenilenebilir enerjide geldiği mesafeyi ve geleceğin yakıtı hidrojen için yaptığı hazırlıkları anlattı.

Dönmez’in son denizaşırı durağı Kazakistan oldu. Türk Devletleri Örgütü Enerji Bakanları toplantısında, Doğu ve Batı Hazar Denizi’nin üye devletlerin artan işbirliği yoluyla birleştirilmesine yönelik mesajlara değindi ve elektrik, doğal gaz ve petrolde bölgesel entegrasyonun geliştirilmesi konusunda bir konuşma yaptı. .

Öte yandan, Türkiye – ikinci Azerbaycan. Enerji Forumu’nda da kapsamlı tartışmalar yapıldı. Ardından TANAP’ın kapasitesini ikiye katlama kararını açıkladı.

Almanya’ya Yeşil Hidrojen Misyonu

Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Habeck ile Görüşmeler Çok Uluslu İşletmeler Bakanı Donems’in bir sonraki durağı bu kez Berlin. Dönmez’in 11 Ekim’de düzenlenecek 4. Türkiye-Almanya Enerji Forumu için beraberindekilerle birlikte Berlin’de olması bekleniyor.

Yeşil hidrojen alanında işbirliği protokolü imzalanacak

Bakan Donems ve Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck’in yanı sıra iki ülkenin özel sektör temsilcileri forumda birer konuşma yapacaklar. Konuşmaların ardından yeşil hidrojen alanında işbirliği protokolü imzalanması öngörülüyor. Protokol, iki ülke arasında hidrojen sektöründe işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyor.

Forum kapsamında faaliyet gösteren beş çalışma grubunda; Yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, altyapı, düzenleme ve termik santraller alanlarında işbirliklerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak ve Türkiye ile Almanya arasında enerji işbirliği alanında atılan adımlar güçlendirilecektir.

Rusya Enerji Haftası kapsamında iletişim

Bakan Dönmez, Almanya’nın ardından Moskova’daki temaslarını sürdürecek. Türkiye, Rusya-Ukrayna enerji krizinde arabulucu rolünü sürdürüyor. Bu bağlamda Moskova, yoğun enerji diplomasisinin son durağı olacak. Rusya’da Rusya Enerji Haftası’na katılacak olan Dönmez, başta doğalgaz olmak üzere çeşitli enerji konularında bir dizi temaslarda bulunacak ve üst düzey yetkililerle görüşmelerde bulunacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın