medyauzmani.com
Antalya Sosyal Konut Tanıtım Tırı – Evden Para Kazanma

Antalya Sosyal Konut Tanıtım Tırı

Antalya Sosyal Konut Tanıtım Tırı

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında Konyaaltı Kent Meydanı’nda iki gün boyunca “İlk evim, işyerim, ilk evimdeki arazi tanıtım tırı” vatandaşların sorularını yanıtlayacak. Proje kapsamında Antalya’da 7 bin 150 konut ve 23 bin arsa planı bulunuyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iş birliğiyle hayata geçirilecek cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında, “İlk evim, işyerim, Antalya Konyaaltı şehir meydanındaki ilk arazi tanıtım kamyonum. İlk etapta 250 bin sosyal konut, 1 milyon konut arsası ve 10 bin işyeri tanıtım tırında satışa sunulacak, maket ev ve proje hakkında kamuoyu bilgilendirilecek. Antalya’da 7 bin 150 konut ve 23 bin arsayı kapsıyor.

Düz 3D Örnek

TOKİ proje koordinatörü Hüseyin Ayhan, başvurunun şart ve koşulları, sözleşmenin yeri, ödeme koşulları ve bilgi kirliliğinin önlenmesi ile ilgili tüm bilgileri vermek için 3 tır ve 2 konvoy ile Türkiye’nin her yerini dolaştıklarını söyledi. Ayhan, şimdiki durakları olan Antalya’da iki gün kalacaklarını açıklayarak, “Antalya’dan gelen vatandaşlarımızın sorularını yanıtlamak için bekliyoruz. Vatandaşlarımız TIR’a geliyor, daire örneği 3 boyutlu görüntüleniyor.”

680 proje

Ayhan, Türkiye genelinde 680 projede 263 bin konutu ve Antalya’da 4 bin 600’ü ortalarda olmak üzere 7 bin 150 konutu kapsadığını belirterek, “10 bini konut olmak üzere toplam 23 bin konutu kapsıyor. . Hangi Antalya şehir merkezinde yer almaktadır. Ülkemizin her yerinde bir milyon arazi ve 50 bin işyeri var. Antalya’da işyeri bulunmamaktadır. Aylık aile geliri 16 bin liranın altında olan tüm vatandaşlarımızın olduğunu söyledi.

Kategorilere göre sınıflar

Kategorilerin gençler, emekliler, engelliler ve şehit ailelerinden oluştuğuna işaret eden Ayhan, “Gençlerimiz ve emeklilerimiz için yüzde 20, engelli ve şehitlerimiz için yüzde 5, şehitlerimiz için yüzde 50 pay. diğer vatandaşlar belirlendi. 18 yaşını doldurmuş, aynı evde yaşayabilecek daha büyük çocuklarımız, aile geliri ne olursa olsun gelirlerine göre bu projeye başvurabilirler.”

Akdeniz turumuza devam edeceğiz

Başvuruların tamamlanmasının ardından vatandaşlara yerlerin ve sürecin anlatılacağına dikkat çeken Ayhan, “2+1 daireler için ortalama 639 bin lira, 3+1 daireler için ise 850 bin lira. Buradan tır seferine devam edecek. Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye’de. Sorusu veya kafası karışık olan herkesi tırımıza bekleriz.”

Antalya’da konut ve arsa sayısı ve yerleri

Antalya’da konut proje sayısı Akseki 150, Alanya 500, Demre 200, Finike 100, Gazipaşa 300, İbradı 100, Kaş 200, Kemer 200, Korkuteli 100, Manavgat 350, Merkez 4.600, Serik 350 olarak açıklandı. Parsel sayısı Antalya merkezde 10 bin adet. Akseki, Demre, İlmale, Fennik, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradi, Korkutili, Kumluca, Manavgat ve Serik ilçelerinde 500’er ortak, 500’er adet ilan edildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın