medyauzmani.com
Akbank’ın 9 aylık karı 38,2 milyar lira – Evden Para Kazanma

Akbank’ın 9 aylık karı 38,2 milyar lira

Akbank’ın 9 aylık karı 38,2 milyar lira

Akbank Genel Müdürü Hakan Bin Bashcil, bankanın 2022 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bankamız 13 milyar 125 milyon TL vergi karşılığı ayırarak 38 milyar 223 milyon TL konsolide net kâr elde etti” dedi. Ben Bashjeel yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

büyüme desteği

“2022 yılının ilk dokuz ayında ekonomimize kredi desteğimizi 561 milyar TL nakit olmak üzere toplam 690 milyar TL’ye çıkardık. Toplam mevduatımız 669 milyar TL, aktifimiz 1 trilyon 69 milyar TL’ye ulaştı. Yüzde 22,2’lik güçlü konsolide sermaye yeterlilik rasyosu ile reel sektörün büyümesini ve gelişmesini desteklemeye devam ettik.Yılın ilk dokuz ayında gösterdikleri özveriden dolayı çalışma arkadaşlarımıza ve tüm süreç boyunca teşekkür ediyorum. başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza bize duydukları güven için teşekkür ederiz.”

Ben Bashjeel, devam eden savaş, enflasyonist baskılar ve artan belirsizlik nedeniyle küresel ekonominin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

Bazı ekonomiler için durgunluk tehdidi belirirken, enflasyon birçokları için hala uzun vadeli bir sorun gibi görünüyor. Dünya ekonomisindeki bu belirsizliklere rağmen, ülkemiz büyüme açısından olumlu bir şekilde ayrılıyor. Türk bankacılık sektörü de ülkemizin sürdürülebilir büyümesini desteklemeye devam ediyor. Akbank, güçlü finansal hizmetleri ve güçlü sermayesi ile Türkiye ekonomisini desteklemeye devam ediyor.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın