medyauzmani.com
285 bin lira ödeyip araba aldı! Satış sırasında hayatını şok etti – son haberler – Evden Para Kazanma

285 bin lira ödeyip araba aldı! Satış sırasında hayatını şok etti – son haberler

Antalya’nın Alanya bölgesindeki bayiler Kemal Tekin (30) ve Tunahan Şimşek (30), değerleme şirketinin sunduğu rapora göre 2014 model bir otomobili satmak üzere başka bir şirkete götürdüklerinde otomobilin önden işlemeli ve kesmek’. Ortada ekledi. Pert kaydı mevcuttur. “Kapsamlı Eylem Yapıldı” hakkında bir rapor sunuldu. Aracın önünün 2013 modelden, arkasının 2015 modelden montajlı olduğunu öğrenen ortaklar, şikayetlerinin giderilmesi için suç duyurusunda bulundu.

Alanya’da ortak galeri ve emlakçı Kemal Tekin ve Tunahan Şimşek, 18 Mayıs’ta 285.000 liraya Barış K. arabasını satın almak için anlaştı. Aracı devir öncesi bölgedeki ekspere götüren ortaklar, 2014 modelinin tüm parçalarının sağlam olduğunu, kaportada görünür ezik, ezik ve dolu olduğunu bildirdi. Rapora göre ortaklar, Barış K.’ya 285 bin lira ödeyip arabayı satın alarak Tunahan Şimşek’e taşıdı.

Alıcıyı Geçersiz Kılın

Tekin ve Şimşek geçtiğimiz günlerde otomobili internet üzerinden satışa sundu ve anlaştıkları alıcıyı İstanbul’dan Alanya’ya davet etti. Müşteri, farklı bir firmadan araç değerlendirme raporu talep etmiştir. Buna göre, alanında başka bir uzmana teslim edilen araçta inceleme yapıldıktan sonra sunulan raporda, “Araçta kapsamlı işlem ve ilgili tesciller, ortada kesikler ve eklemeler yapılmış, çeşitli yerlerinde ezik ve ezikler olduğu belirtildi. puan.” 7 Ekim’deki değerlendirme raporunun ardından İstanbul’dan gelen müşteri arabayı almaktan vazgeçti.

285.000 sterlin ödeyip satarken hayatını şok eden bir araba satın aldı.

Ön ve arka farklı

Araç hakkında bilgi almak isteyen Şemşek, ilk değerlendirme raporunu hazırlayan firmaya giderek ikincisini gösterdi. Buna göre, şirket yetkililerinin zararın tazmini için 12 bin 500 lira teklif ettiği iddia edildi. Bunun üzerine teklifi kabul etmeyen ortaklar, aracı yetkili servise götürdü. Burada yapılan incelemenin ardından servis personeli, araç gövdesinin ön kapı hizasından kesilip birbirine kaynak yapıldığını, kasanın ön yüzünün başka bir 2013 modelinden, arka kısmının ise 2015 model bir başka araçtan alındığını belirtti.

fark istiyoruz

Ortaklardan Kamal Yatkin, değerlendirme sırasında sunduğu raporda, aracı yaptırdıklarını ve önemli bir hasarın olmadığını bildirdi. Yetkin, “Aracın satışı için internete ilan verdik. Ekim ayında araca müşteriler geldi. İstanbul’dan iki kişi geldi. Aldığımız tecrübe raporunu müşterilere gösterdik. Almak istediklerini söylediler. Başka bir firmadan rapor aldık. Arabayı oraya götürdük. Al-Usta arabanın katkılı ve kaynaklı olduğunu söyledi. Öyle olduğunu söyledi.”

Ortağı Tonahan Şimşek’in raporun ardından ilk değerlendirme raporunu kendilerine veren firmaya gittiğini kaydeden Whitkin, “Şirket yetkilileri ikinci raporu da kontrol ederek hatalarını kabul ettiler. Size bir hafta içinde geri döneceğiz, ‘Bir hafta içinde size geri döneceğiz’ dedi” 12.500 lira fahiş bir fiyatımız var teklif ettiler. Ya bu arabayı geri almalarını ya da aradaki değer farkını ödemelerini istiyoruz.”

Şikayetlerinin ele alınmasını talep eden Şimşek, aracı satan Barish K ve yanlış tecrübe raporu veren firma hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Diğer ortak Şimşek, 2014 modelin ön kısmının 2013 model bir arabadan, arka kısmının ise 2015 model bir arabadan monte edilmiş olmasına şaşırdığını ifade etti. (DHA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın